ارسال صورتحساب و انتقال وجه بدون نیاز به شماره کارت، با نسخه جدید همراه کارت

سامانه همراه کارت با امکانات و ظاهری جدید در پاییز امسال نسخه 3 خود را معرفی کرد. همراه کارت در ویرایش جدید خود را در مسیر تبدیل شدن به کیف پول همراه قرار داده است.

 از برخی ویژگی‌هایی که برای این منظور اضافه شده‌اند می‌توان به ارسال صورتحساب، پرداخت وجه به افراد بدون نیاز به شماره کارت آن‌ها، پرداخت از طریق بارکد دو بُعدی (QR Code) و ابزار پرداخت برای کسب و کارها به موازات درگاه‌های پرداخت اشاره کرد.

ارسال صورتحساب

اگر شما برای انجام انتقال وجه کارت به کارت خود از تلفن همراه استفاده می‌کنید حتماً مشتاق خواهید بود که با امکانات جدید همراه کارت آشنا شوید. در ویرایش 3.1 همراه کارت این امکان برای کاربر به وجود آمده است تا در منوی کیف همراه کارت از مخاطبان ذخیره شده در تلفن همراه خود درخواست پول نماید. این به شرطی است که آن مخاطبان نیز برنامک همراه کارت را روی تلفن همراه خود قبلاً نصب کرده باشند. در این صورت فردی که از او درخواست پول شده است یا به اصطلاح صورتحساب برای ایشان ارسال گردیده است از طریق یک اعلان (Push Notification) متوجه دریافت آن می‌شود و در صورت تمایل می‌تواند این درخواست را پرداخت یا رد نماید. یکی از مزیت‌های این ویژگی وجود امکان نوشتن "بابت" در صورتحساب ارسالی می‌باشد، که به کاربران این اجازه را می‌دهد که تاریخچه مشروحی از دریافت‌ها و پرداخت‌های خود داشته باشند.

در صورتیکه کارت‌های درخواست کننده و پرداخت کننده وجه متعلق به بانک‌های متفاوتی باشد تراکنش انتقال وجه مربوطه برپایه شبکه شتاب و با حداکثر سقف 30 میلیون ريال خواهد بود. اما اگر کارت‌های مبدأ و مقصد متعلق به یک بانک باشد تراکنش درون بانکی خواهد بود و حداکثر میزان انتقال وجه در این درخواست بستگی به سیاست داخلی آن بانک خواهد داشت.

پرداخت وجه بدون نیاز به شماره کارت

شاید تا به حال با این مشکل مواجه شده باشید که بخواهید برای شخصی پول واریز کنید اما شماره کارت ایشان را در اختیار نداشته باشید. یکی از دشواری‌های انجام تراکنش‌های انتقال وجه بعد از ایجاد ارتباط با شخص مورد نظر و دریافت شماره کارت ایشان وارد کردن این شماره در نرم افزارهای بانکی یا دستگاه‌های ATM و حصول اطمینان از درست وارد نمودن آن است.

در راستای حل این مشکل همراه کارت این امکان را به شما می‌دهد که هنگام انتخاب گزینه انتقال وجه شخص مورد نظر را از فهرست مخاطبان تلفن همراه خود انتخاب نمایید و پس از ورود مبلغ مورد نظر بدون نیاز به وارد کردن شماره کارت مقصد عملیات انتقال وجه را انجام دهید. در این ویژگی جدید در واقع افراد پس از نصب همراه کارت یکی از کارت‌های بانکی خود را که در همراه کارت تعریف نموده‌اند را به عنوان کارت پیشفرض برای دریافت وجه مشخص می‌نمایند. به همین خاطر هنگامیکه می‌خواهید برای آن شخص مبلغی را واریز نمایید همراه کارت شماره کارت پیشفرض ایشان را به عنوان کارت مقصد می‌شناسد و پرداخت کننده نیازی به ورود اطلاعات کارت مقصد ندارد. در این ویژگی نیز میزان مبالغ قابل انتقال مانند ویژگی ارسال صورتحساب می‌باشد.

از دیگر مزیت‌های انجام انتقال وجه در این روش این است که دیگر افراد نیازی به ارائه شماره کارت خود به هر کسی ندارند و شماره کارت افراد به صورت خصوصی در اختیار آن‌ها باقی می‌ماند. این مسئله در خصوص بالا بردن ضریب امنیت تراکنش‌های بانکی بسیار حائز اهمیت است. چرا که اگر کسی شماره کارت شما را بداند به دنبال رمز کارت برای برداشت وجه از آن خواهد بود، در غیر اینصورت میزان تهدید حساب بانکی افراد بسیار پایین خواهد آمد.

برای نصب ویرایش جدید همراه کارت می‌توانید به وب سایت همراه کارت به نشانی hamrahcard.ir مراجعه نمایید. همچنین کسب و کارها برای همکاری با همراه کارت می‌توانند از طریق رایانامه‌های info@hamrahcard.ir و info@payda.ir درخواست خود را ارائه نمایند.

2121

کد خبر 752657