به خاطر حجم بالای واردات و عدم حمایت دولت برنج روی دست کشاورزان ماند

به گفته حسین_نیازآذری رییس مجمع نمایندگان استان مازندران بدلیل واردات بی‌رویه و اشباع شدن بازار از برنج_خارجی و عدم حمایت دولت کشاورزان نتواستند برنج سال زراعی قبل را بفروشند و بشدت دچارمشکل تامین نقدینگی برای سال زارعی آینده هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین از ساری،نماینده_بابل با انتقاد از عدم تنظیم بازار به نفع کشاورزان تاکید کرد وارادت بی رویه و غیر ضرور برنج تقابل جدی با اهداف اقتصاد_مقاومتی می‌باشد و انگیزه کشت و تولید را از کشاورز سلب کرده است.

نیازآذری با اعلام اینکه اگر #دولت طی سازوکاری حمایتی از کشاورز برنج به قیمت مناسب نخرد کشاورز هیچ امیدی به آینده ندارد، وی افزود: علیرغم اینکه دولت ابزار لازم برای خرید برنج داخلی را دارد اما دراین زمینه کوتاهی می کند و به کشاورزان بی توجهی می کند.

عضو‌هیات‌رییسه‌کمیسیون‌عمران مجلس شورای اسلامی موافقت وزیرجهادکشاورزی با ثبت سفارش جدید برای واردات برنج خارجی را زمین گیر کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی و ناکارآمد سازی صنعت داخلی خواند و از #رییس_جمهور خواست بر ظلمی که بر کشاورزان می شود بی تفاوت نباشد.

رییس‌مجمع‌نمایندگان با اظهار اینکه سیاست های حمایتی دولت موجب تحرک در بازار مرکبات شده است خواستار اتخاذ سیاست مشابه برای خریدبرنج داخلی با قیمت مناسب شد.

نماینده بابل یادآور شد هم اکنون بخاطر اشباع بازار از برنج خارجی هزاران تن برنج داخلی در شالیکوبی ها و انبارخانگی کشاورزان بی مشتری مانده و اگر دولت فکر عاجلی نکند روستاییان با چالش بزرگ اجتماعی و اقتصادی مواجه می شوند.

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به ایام دهه‌فجر‌انقلاب‌اسلامی اظهار داشت: هدف انقلاب ما خدمت به محرومان و اقشار زحمتکش جامعه بویژه روستاییان بود اما متاسفانه ما از آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی فاصله گرفتیم و علیرغم تاکیدات مقام_معظم_رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی ، خودباوری و توسعه درون زا، ولی بجای توجه به اقتصاد داخلی و حمایت از دسترنج کشاورزان به اقتصاد هند و چین کمک می کنیم؛

نیازآذری بی‌توجهی به کشاورزان را مغایر با امنیت ملی دانست و افزود:منیت_غذایی_کشور در گرو انگیزه و تلاش کشاورزان است و اگر دولت از تولید داخلی حمایت نکند به استقلال کشور بی توجهی کرده و به وابستگی دامن زده است.

46

کد خبر 752845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
    1 1
    هشت ماهه که واردات ممنوعه و الان هم که هنوز اصلا ارز به برنج اختصاص ندادن. دیگه باید چکار کنن؟ شما سیستم بازاریابی و فروش مناسب ندارید همیشه باید یکی حمایت کنه؟ الان تو دنیا حمایت معنی نداره از سیستم سنتی بیرون بیایید