جزییات عملیات پلیسی علیه بزرگ‌ترین شبکه جرایم سایبری

وزارت دادگستری آمریکا با اعلام جرم علیه 36 قاچاقچی آنلاین که بیش از 530 میلیون دلار ضرر به کاربران اینترنت زده‌اند؛ پرده از بزرگ‌ترین شبکه جرایم سایبری سازمان‌یافته برداشت.

 

به گزارش خبرآنلاین، شبکه موسوم به Infraud توسط جوان 34 ساله اوکراینی به نام Svyatoslav Bondarenko در سال 2010 راه‌اندازی شد و کار اصلی آن خرید و فروش دیتای لورفته کاربران در سراسر جهان از جمله اسم، تاریخ تولد، پسورد حساب بانکی بود.{لینک}

انجمن گفت‌وگوی آنلاین راه‌اندازی شده توسط جوان اوکراینی، محلی امن و راحت برای سارقان اینترنتی به شمار می‌رفته و دیتای لورفته با آسودگی معامله می‌شده است.

وی با ایجاد سلسله مراتب درون سازمانی، تبلیغات فروش دیتای سرقتی را مورد بررسی قرار می‌داد و نسبت به صحت و سقم آن اظهار نظر کارشناسی می‌کرده است. ظاهرا خرید و فروش اعضای بدن و مواردی مربوط به جنایات از نوع روسی در این فوروم ممنوع بوده است.

پول‌ها از طریق پول مجازی مانند بیت کوین، لیبرتی رزرو، پرفکت مانی و وب مانی رد و بدل می‌شده است که کار این بخش توسط Sergey Medvedev بوده است.

در مجموع 36 نفر مورد اتهام رسمی توسط وزارت دادگستری آمریکا قرار گرفته‌اند که 13 نفرشان در آمریکا، استرالیا، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، کوزوو و صربستان بازداشت شده و با اتهاماتی مانند سرقت هویت، تقلب، پول شویی و ... روبرو هستند.

 

 

 

5656

 

کد خبر 753218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =