میزان نوشت: سخنگوی سازمان اتش نشانی تهران گفت: در پی حریق در یک ساختمان قدیمی در محله مشیریه، دو نفر مجروح و دهها پرنده مردند.

جلال ملکی گفت: ساعت 2:58 امروز آتش سوزی یک ساختمان مسکونی در میدان رشدیه خیابان انصافی به سامانه 125 آتش نشانی اعلام شد. بلافاصله آتش نشانان دو ایستگاه به محل حادثه در محله مشیریه اعزام می شوند.

او ادامه داد: محل حریق یک ساختمان قدیمی دو طبقه به وسعت 100 متر بود. در طبقه اول ساختمان، راه پله و سقف پشت بام انواع زیاد پرنده نگهداری می شد. آتش در پشت بام رخ داده اما به راه پله و طبقه اول سرایت کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه شعله و دود زیادی در محل آتش سوزی وجود داشت، گفت: دود آتش سوزی پشت بام به دو ساختمان کناری سرایت کرده و تعدادی از ساکنان آن ساختمان ها گرفتار دود شده بودند.

ملکی تاکید کرد: آتش نشانان همزمان با اطفا حریق خانه قدیمی، ساکنان خانه های کنار محل اتش سوزی را خارج کردند. در ساختمان قدیمی پدری 70 ساله به همراه پسر 40 ساله حضور داشتند. پسر خانه به علت اینکه قصد داشت آتش را خاموش کند از هر دو دست دچار سوختگی شده و از لبه پشت بام آویزان و در حال سقوط بود.

او ادامه داد: با یک نردبام این جوان از لبه پشت بام به پایین آورده شد. در مجموع 15 نفر از سه ساختمان تخلیه شدند که تنها مرد 40 ساله و یک زن 50 ساله که دچار دود گرفتگی شده بود،به بیمارستان منتقل شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه دهها پرنده داخل خانه به علت دود زیاد مردند، گفت: عملیات آتش نشانان ساعت 5:08 صبح به پایان رسید.

۴۷۲۳۸

کد خبر 753450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =