معاون درمان وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه باید تامین کننده منافع عمومی باشد و خط قرمز آن حمایت از حقوق دریافت کننده خدمات یعنی آحاد مردم به خصوص در زمان رنج و بیماری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین جان بابایی معاون وزیر بهداشت در امور درمان گفت: وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه باید تامین کننده منافع عمومی باشد و خط قرمز آن حمایت از حقوق دریافت کننده خدمات یعنی آحاد مردم به خصوص در زمان رنج و بیماری است.

او افزود: کمبود متخصص رادیولوژی در سراسر کشور به خصوص مناطق محروم و کمتر توسعه یافته که همیشه اولویت خدمت برای دست اندرکاران حوزه سلامت بوده است واضح و مبرهن است. شاید این کمبود در برخی موارد بخصوص موارد غير اورژانس خطرات جانى نداشته باشد اما در مواردی که سلامت مادر باردار و فرزند وی مطرح باشد، اهميت دو چندان می‌‌شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: در برخی کشورها نیز سایر رشته هاى تخصصى با گذراندن دوره آموزشی و كسب مجوز می توانند سونوگرافی رشته تخصصى خودشان را انجام دهند و در تصميم سريعتر و صحيح تر براى بيماران خود استفاده مى كنند.

جان بابایی توضیح داد: این معاونت با توجه به شرایط موجود از جمله عدم دسترسی به نیروی متخصص رادیولوژیست در مناطق محروم و طی 4 جلسه مفصل و فنی با اعضاء انجمن رادیولوژی و لحاظ کردن نظرات ایشان، آیین نامه ی توانمند سازی متخصصین زنان و زایمان برای انجام سونوگرافی سطح یک در مراکز دولتی در مناطق محروم را ابلاغ کرده و بر حسن اجرای آن نظارت خواهد داشت.

او گفت:‌انتظار می‌رود متخصصین رادیولوژی نیز ضمن همراهی با سیاست‌های کلی نظام سلامت در دسترسی عادلانه آحاد ملت به خدمات تشخیصی ودرمانی مناسب، نظرات خود را از مجاری قانونی و به صورت فنی و کارشناسی پیگیری کنند.

۴۷۲۳۷

کد خبر 754560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  0 0
  رادیولوژیست ها و پاتولوژیستها و سایر حرف در تشخیص کامل بیماری ها نقش اول را دارند . باید اینها اجباری شود بخصوص رایولوژیست ها . اگر پاتولوژیست بود و ریپورت را زود می نوشت آقای شاهرودی کلیه اش سرجایش بود.
 • بی نام A1 ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  2 1
  من پزشگ نیستم اما بلحاظ جان مادر وکودک ضرورت دارد دست پزشگان جراح زنان دراستفاده ازوسائل مهندسی پزشگی با زباشد
 • بی نام A1 ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  0 1
  مسئول محترم دریافت ویزیت بالاتر از نرخ مصوب توسط 2پزشک صاحبنام و عدم نظارت مجموعه عریض و طویل جنابعالی جزو خط قرمز حمایت از حقوق دریافت کننده خدمات یعنی آحاد مردم به خصوص در زمان رنج و بیماری نمی شود شما فقط برای مردم بی بضاعت جرعت حرف زدن دارید