طول پرش قورباغه‌ها در مسابقه،‌ نزدیک به دو برابر بیشتر از بالاترین طول پرش ثبت شده برای این موجودات است. معلوم نیست قورباغه‌های مسابقه دهنده خیلی خاص هستند یا مسئله به رقابت و تشویق برمی‌گردد

بهنوش خرم‌روز: به نظر می‌رسد شایعاتی که در مورد قورباغه‌های شرکت‌کننده در مسابقات و طول پرش آن‌ها وجود دارد، چندان هم اغراق‌آمیز نیست. در واقع بیشترین طول پرشی که در مقاله‌های علمی برای قورباغه‌ها ثبت شده، 3/4 فوت، معادل 131 سانتیمتر است. اما اندازه‌هایی که از رقابت‌های کالاورا در کالیفرنیا به دست آمده، 3 فوت، معادل 91 سانتیمتر به این رکوردها اضافه کرده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید مسابقه کالاورای کالیفرنیا، به بیشترین میزان عملکرد گونه‌های مختلف جانوران می‌پردازد و با الهام از داستان مارک تواین، 83 سال است که رقابت پرش قورباغه‌ها را هم در خود جای داده است.

بر اساس گزارشی که وایرد در این‌ مورد منتشر کرده، مسئله شگفت‌آور این است که بر اساس مدل‌سازی‌ها و محاسبات محققین، این میزان پرش فراتر از توان فیزیولوژیک قورباغه‌ها به طور طبیعی است!

قورباغه در رقابت

از آن‌جایی که در این مسابقه، قورباغه‌ها صاحبانی دارند که با فریاد آن‌ها را تشویق می‌کنند، هنوز مشخص نیست که آیا قورباغه‌های شرکت‌کننده در این مسابقه گونه خاصی هستند یا این که نقش مشوق‌ها در پریدن آن‌ها خیلی مهم است یا این که خودشان درک خاصی از مسابقه دارند. این معمایی است که هنوز حل نشده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 75647

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =