روزنامه اعتماد با بررسی شایعات پیرامون کناررفتن محمدعلی نجفی از سمت شهرداری تهران نوشت: آغاز سناریوی برکناری شهردارجدید تهران برمی‌گردد به تابستان امسال. یعنی همان زمان که زمزمه‌های انتخاب محمدعلی نجفی به عنوان اصلی‌ترین گزینه تصاحب کرسی شهرداری تهران، بیشتر و بیشتر می‌شد.

همان دوران شايعاتي در فضاي مجازي دست به دست مي‌شد كه مضموني اينچنيني داشت: نجفي قرار است فقط ٧-٦ ماه شهردار تهران باشد و بعد از آن جاي خود را به فردي ديگر خواهد داد. به زعم اين افراد، نجفي قرار بود با تجربه‌اي كه دارد، شهرداري آن روزها كه به گفته اصلاح‌طلبان، نهادي سوخته بود را، از وضعيت بحراني‌اش خارج كند و بعد از فروكش كردن حملات احتمالي اصولگرايان، شخص ديگري سكان هدايت شهر را عهده‌دارشود. اين اخبار حتي پا را از اين نيز فراتر گذاشته، شهردار بعدي تهران را، محسن هاشمي معرفي مي‌كردند. اين شايعات اما در آن زمان كاملا از سوي اصلاح‌طلبان رد شد.

حالا دقيقا ٦ ماه بعد از انتصاب نجفي به عنوان شهردار تهران و درست زماني كه وي براي نخستين‌بار در ويژه نامه يك روزنامه اصلاح‌طلب، درمقام دفاع از خود برآمده بود، دوباره بازار اين اخبار و «رفتن» وي، داغ شد. اين اخبار غيررسمي مدعي بود كه در جلسه‌اي با حضور سران اصلاح‌طلبان، حاضران ضمن تاكيد برعملكرد پرانتقاد شهردار تهران خواستار بركناري وي شده‌اند.

براساس اين اخبار، درنهايت حتي گزينه‌هايي نيز براي جايگزيني شهردار كنوني در سال آتي، مطرح شده است. «اسحاق جهانگيري، حبيب‌الله بيطرف و محسن هاشمي» گزينه‌هايي بوده‌اند كه در جلسه اصلاح‌طلبان به عنوان گزينه‌هاي جانشيني شهردار كنوني تهران مطرح شده‌اند. اين اخبارو شايعات باعث شده تا اين روزها و در محافل مختلف اين سوال با قوت و شدت هر چه بيشتر مطرح شود كه: واقعا شهردار تهران كه خواهد بود ؟ نجفي يا...؟

اما با اين وجود اعضاي شوراي شهر تهران كه همگي از اصلاح‌طلبان حامي شهردار تهران هستند، اكثرا همچنان به حمايت از نجفي ادامه مي‌دهند و اين اخبار را شايعاتي در جهت تخريب وي از سوي جناح رقيب و البته برخي از جريان‌هايي كه منافع آنها با روي كار آمدن نجفي خدشه‌دار شده است، مي‌دانند. «حسن رسولي» يكي از چهره‌هاي سياسي عضو شوراي شهر پنجم تهران يكي از همين افراد است كه در واكنش به شايعه بركناري قريب‌الوقوع نجفي از شهرداري تهران گفت: اخيرا شايعاتي مبني بر رفتن شهردار تهران مطرح شده است، چون از پشت پرده اين شايعات مطلع هستم، خدا را شكر مي‌كنم كه مشخص شد يكي از گلوگاه‌هاي فساد را بسته‌ايم.

خزانه‌دار شوراي شهر تصريح كرد: اطمينان مي‌دهم «محمدعلي نجفي» بر اساس قول و قراري كه گذاشته‌ايم، عالمانه، آگاهانه و با تعهد كامل اين مسووليت سنگين را با هدف ارايه تجارب چندين ساله مديريتي خود به حوزه مديريت شهري پايتخت پذيرفته است و با اطلاعات موثق و با قول و قرار و تعهدي كه بين او و ٢١ نفر از اعضاي شوراي شهر تهران بسته شده، انجام وظيفه خواهد كرد. وي افزود: دليل توزيع اين شايعات اين است كه نجفي مدير پاكدست، روي گلوگاه‌هايي كه در گذشته به دور از چشم قاليباف به مركز انواع فساد مديريتي و اداري تبديل شده بود، دست گذاشته و منافع برخي‌ها را به خطر انداخته است.

45302

کد خبر 756593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بدون نام ۰۴:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
    0 0
    حالا گیریم که تخلفات آقای قالیباف هم شفاف شوند چه تفاوتی خواهد کرد آب ازاب تکان نمی خورد مگر تاکنون هیچیک از آقایان پاسخگو بوده اند چرا که آنها ازمابهتران بوده واصولا نیازی به پاسخگویی نمی بینند