وزیر کشور با بیان اینکه جریان دراویش را جریانی عاقلانه، منطقی و معتدل می‌نامیم، اظهار کرد:‌ به هیچ وجه حوادث دوشنبه شب خیابان پاسداران را به این جریان منتسب نمی‌کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه دوشنبه شب خیابان پاسداران تهران با بیان اینکه این اتفاق واقعا ناگوار و متاثرکننده بود، اظهار کرد: مردم عزیز ما حتما کسانی را که نظم عمومی را بر هم بزنند و قانون را زیر پا بگذارند و با خشونت برخورد کنند، نخواهند بخشید.

وی تصریح کرد: دولت، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، بسیج و سپاه به هیچ وجه در مقابل خشونت‌طلبی و افراطی‌گری و قانون‌شکنی مراعات کسی را نخواهند کرد و از قوه قضاییه انتظار می‌رود تا با همه مسببین این ماجرا برخوردی قانونی و صریح انجام دهند.

اهم اظهارات وزیر کشور را در ادامه به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*افرادی که به دنبال قانون‌شکنی هستند، گمان نکنند که مدارا، خویشتنداری و هوشمندی ناجا ناشی از انفعال این مجموعه است بلکه با تمام برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده بود تلاش شد تا با مذاکره و صحبت مساله حل شود اما متاسفانه افرادی که اغتشاشگر بودند به دنبال رعایت شئون قانونی و همکاری با ناجا نبودند و به هیچ وجه حاضر به مذاکره نشدند و اقدام به انجام فعالیت‌های غیرقانونی و خشونت‌طلبانه کردند. نهایتا نیز ظرف مدت 15 دقیقه نیروی انتظامی توانست افرادی که در آن محل بودند را بازداشت کند و به مراجع قضایی بسپارد.

*مسائل و موضوعاتی که رخ داده را نباید به یک جریان بسیار بزرگ اجتماعی به نام دراویش عمومیت داد، در هر کدام از اقشار و گروه‌ها افرادی هستند که به جای آنکه به قانون متوسل شوند، اقدامات خود را در ورای قانون می‌دانند. در این زمینه رسانه‌های خارجی به ویژه برخی کانال‌های فضای مجازی و سایت‌ها این موضوع را به گونه‌ای مطرح کردند که به جریان دراویش در کشور منتسب شوند.

*جریان دراویش کشور جریانی عاقلانه، منطقی و معتدل می‌نامیم و به هیچ وجه حوادث خیابان پاسداران را به این جریان منتسب نمی‌کنیم. باید با کسانی که مرتکب خلاف شدند برخورد قانونی شود.

* به هیچ وجه دولت، دستگاهای امنیتی ، نظامی ، بسیج و سپاه در مقابل خشونت‌طلبی،‌ قانون شکنی و افراطی‌گری مراعات هیچ کسی را نخواهند کرد و از قوه قضائیه انتظار است با تمامی مسببان حادثه برخورد قانونی و صریح انجام دهد.

*از کسانی که در دایره دراویش هستند خواهش می‌کنم درباره کسانی که خلاف قانون عمل کردند و رعب و وحشت ایجاد کردند بخصوص کسانی که در گلستان هفتم اقداماتی انجام دادند نگویند که نباید با آنها برخورد شود از ساکنان آن منطقه که شرایط سختی را گذراندند هم عذرخواهی می‌کنم.

2929

کد خبر 756721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =