مدیرکل محیط زیست استان زنجان: مدیریت پسماند در شهرک تخصصی روی زنجان انجام شود

مهر زنجان نوشت؛ مدیرکل محیط زیست استان زنجان گفت: باید مدیریت پسماند در شهرک تخصصی روی انجام شود ولی این مهم در حد خوبی نیست و موضوع انتقال پسماند در دستور کار است.

سید رضا موسوی افزود: پنج میلیون تن پسماند در شهرک تخصصی روی زنجان دپو شده و این امر آلودگی محیط‌زیست را برای منطقه به وجود آورده است و اقدام زیست محیطی انجام نمی شود.

وی اظهار کرد: باید مدیریت پسماند توسط شرکت خصوصی در زنجان به خوبی انجام شود ولی این مهم در حد خوبی نیست و موضوع انتقال پسماند در دستور کار است.

مدیرکل محیط‌زیست استان زنجان با بیان اینکه باید نسبت به ارتقاء مدیریت پسماند در این شهرک اقدام شود تا چالش‌های زیست‌محیطی موجود در شهرک تخصصی روی از بین برود، گفت: این شهرک بزرگ‌ترین تهدید برای محیط‌زیست استان بوده و در حال حاضر شهرک روی زنجان، به‌عنوان یک تهدید جدی به لحاظ آلودگی محیط‌زیست استان و شهر زنجان است.

موسوی یادآور شد: سلامت افراد جامعه برای سازمان حفاظت محیط‌زیست مهم است و این سازمان برای ارتقای این مهم توجه جدی دارد.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد توسعه باید پایدار باشد و سازمان محیط‌زیست در راستای افزایش نظارت و کنترل‌های جدید مصمم بوده است، گفت: باید در مسیر به‌روز کردن تکنولوژی‌ها حرکت کنیم و بخش خصوصی هم همکاری لازم را داشته باشد.

مدیرکل محیط‌زیست استان زنجان ابراز کرد: آلودگی هوا یکی از مهم‌ترین عوامل در بروز مرگ‌ومیر است و در این راستا محیط‌زیست فعالیت‌های خوبی برای کاهش آلودگی‌های هوا انجام داده است.

موسوی از وجود بیش از هزار و ۲۱۸ واحد صنعتی در استان زنجان خبر داد و افزود: در حال حاضر چهار شهرک صنعتی در استان زنجان سیستم تصفیه پسماند دارند.

 

46

 

کد خبر 757959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =