۰ نفر
۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۶

برخی منابع آگاه در دولت آمریکا سه شنبه خبر دادند جارد کوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مشاور ارشد او ، حق آگاهی از اطلاعات دارای طبقه بندی فوق محرمانه در کاخ سفید را از دست داد.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کوشنر همسر ایوانکا دختر بزرگ رئیس جمهور آمریکا است و مسئولیت پرونده مذاکرات صلح در خاورمیانه را برعهده دارد که تا امروز با استفاده از مجوز امنیتی موقت،‌از اطلاعات و اسناد فوق محرمانه در کاخ سفید آگاه می شد. اما پس از آنکه مشخص شد مشاور دیگر رئیس جمهور بدون دارا بودن مجوز امنیتی کامل،‌ماه‌ها با او همکاری داشته است، کاخ سفید تصمیم گرفت در این تدابیر تجدیدنظر کند.

راب پورتر مشاور دیگر ترامپ از دسترسی روزانه به کاخ سفید و اطلاع از اسناد فوق محرمانه برخوردار بود اما به علت اتهامات در خصوص اینکه همسران سابق خود را کتک می زده است مجبور شد از این سمت استعفا دهد. در پی رسوایی پورتر، جان کلی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید دستور داد محدودیتهایی در مجوزهای امنیتی موقت اعمال شود به ویژه پس از آنکه مشخص شد دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) از ماهها پیش به دولت اطلاع داده بود که این مشاور ریاست جمهوری متهم به خشونت علیه دو همسر سابق خود بوده و با این وجود به راحتی از اسرار دولتی و مشارکت در نشستهای بسیار حساس برخوردار بوده است.

دفتر کلی در پاسخ به محرومیت کوشنر از حق اطلاع از اطلاعات فوق محرمانه تنها یاد آور شد که مسئول کارکنان کاخ سفید هفته گذشته بیانیه ای منتشر و در آن بر اعتماد خود به داماد رئیس جمهور تاکید کرد بدون اینکه اطلاعات بیشتری ارائه کند. کلی در بیانیه خود گفت :« همانطور که چند روز پیش به جارد گفتم من کاملا به توانایی او برای انجام ماموریتهای محوله به او در خصوص سیاست خارجی به ویژه تلاشهای ما در مذاکرات صلح اسرائیلی - فلسطینی و مسئله روابط ما با مکزیک اعتماد دارم.»

52311

کد خبر 758666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =