ایسنا نوشت: مسئولان آمریکایی می‌گویند، نشست سران شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا در کمپ دیوید تنها در صورتی برگزار خواهد شد که کشورهای این شورا به پیشرفتی در حل بحران دست یابند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مسؤولان آمریکایی اعلام کرد: دو فرستاده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هفته آتی طی سفرشان به منطقه پیامی را در همین راستا به رهبران شورای همکاری خلیج فارس خواهند رساند.

این مسؤولان تأکید کردند: در زمانی که کاخ سفید به برگزاری این نشست امید بسته به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ابلاغ می‌کند که در صورت عدم تفاهم کشورهای متخاصم این نشست هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

مسؤولان آمریکایی تأکید کردند: اقداماتی که این کشورها می‌توانند انجام دهند مشخص نیست اما می‌تواند پیشرفت کافی را نشان دهد تا بتوانیم برای برگزاری نشست آماده شویم اما آمریکا به همسایگان قطر پیشنهاد داده که به محاصره هوایی این کشور پایان دهند.

آسوشیتدپرس اعلام کرد: حضور در این نشست ایجاب می‌کند که کشورهایی که طی هشت ماه گذشته قطر را مورد هدف قرار داده بودند این اقدامشان را کنار بگذارند و از در دوستی وارد شوند.

این خبرگزاری گزارش داد: دولت ترامپ، تیم لیندرکینگ، بالاترین مقام وزارت خارجه و ژنرال بازنشسته آنتونی زینی را برای دیدار با مقامات کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به منطقه می‌فرستد.

52310

کد خبر 759491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =