اعتمادآنلاین نوشت: سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در مورد علت خودکشی در زندان‌ها می‌گوید: این موضوع مربوط به کمیسیون امنیت ملی است. زمانی که ما اسیر بودیم گاهی برخی از افراد تحمل نمی‌کردند، مریض یا روانی می‌شدند و برخی نیز در زندان می‌مردند و این عادی است. به هر جهت کمیسیون امنیت باید این مورد را بررسی کند.

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مطرح شدن بازدید مجدد از زندان اوین در جلسه فردای این کمیسیون خبرداد و گفت: بازدید مجدد از زندان اوین فردا در کمیسیون قضایی مطرح می شود و باید دید نظر اعضا در این خصوص چیست.

وی افزود: رییس کمیسیون حقوقی و قضایی اعلام کردند که رییس قوه قضاییه گفته اند کمیسیون قضایی هر وقت خواست می تواند از زندان ها بازدید داشته باشد و مشکلی نیست. بنابراین در جلسه فردا کمیسیون در خصوص بازدید مجدد از زندان اوین تصمیم گیری می کنیم.

این نماینده مجلس در خصوص هدف بازدید از زندان اوین تصریح کرد: باید از زندان اوین بازدید داشته باشیم تا در جریان مشکلات زندان ها قرار بگیریم. مسئولین زندان ها درخواست بودجه دارند و مشکلاتی را مطرح می کنند. برخی از زندان ها 2 تا 3 میلیارد به سازمان آبفا بدهی دارند و آن را پرداخت نکرده اند. همچنین بدهی برق و گاز دارند که پرداخت نکرده اند. از سوی دیگر می خواهیم کیفیت زندان را بررسی کنیم و اگر مسئله ای داشته باشند به مسئولین اعلام کنیم.

نوروزی تاکید کرد: بازدید مجدد از اوین ارتباطی به خودکشی آقای سید امامی ندارد و کمیسیون امنیت ملی این موضوع را بررسی کرده است. هدف ما از بازدید اوین کلی است از جمله بررسی مشکلات مسئولین زندان، بررسی فضای فیزیکی زندان و صحبت کردن با زندانیان.

وی در پاسخ به این سوال که آیا چرایی خودکشی در زندان ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد؟ گفت: این موضوع مربوط به کمیسیون امنیت ملی است. زمانی که ما اسیر بودیم گاهی برخی از افراد تحمل نمی کردند، مریض یا روانی می شدند و برخی نیز در زندان می مردند و این عادی است. به هر جهت کمیسیون امنیت باید این مورد را بررسی کند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص اینکه بازدید کمیسیون قضایی از زندان های دیگر ادامه خواهد داشت، اظهارداشت: فردا بازدید از سایر زندان هایی که بازداشت شدگان زیادی در ناآرامی های اخیر در آنجا نگهداری می شدند، را مطرح می کنیم. آقای کاظمی نیز در این جلسه قرار است گزارشی از بازدیدهایش از زندانهای استان همدان را مطرح کند.

2929

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 759690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =