۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲

وضعیت امروز دروازه غار نشان از اهمیت پیوست‌های اجتماعی و طرح‌های عمرانی است.

 وضعیت نابسامان اجتماعی محله دروازه غار به رغم اجرای طرحهای نسبتا بزرگ عمرانی نشان می دهد که بررسی تاثیرات اجتماعی این طرحها چقدر اهمیت دارد و هرگونه بی توجهی به این امور می تواند وضعیت ساکنین محله را دشوارتر کند.

ساکنان قدیمی و بومی این منطقه از رشد آسیب های اجتماعی در سالهای اخیر گله مند هستند و ما امروز به عینه از زبان مردم تاثیرات جنبی کارهای عمرانی بزرگ را که گاه موجب از رونق افتادن برخی کسب و کارهای مشروع و خلوت شدن برخی گذرگاهها و در نتیجه ایجاد محیط مناسب برای خلافکاران می شود شنیدیم. در این شرایط است که باید بر روی انجام مطالعات اجتماعی و تهیه پیوستهای اجتماعی واقعی و نه ظاهرسازانه تاکید کرد.

دروازه غار همواره محل زندگی خانواده های شریف و درستکار در کنار نابسامانی های اجتماعی بوده و به نظر می رسد در سالهای اخیر و با انجام برخی اقدامات غیراصولی در این محله و در محله های دیگر توزیع مواد مخدر و خلافکاری با شدت بیشتری در این منطقه رشد کرده است. وضعیت معابر و فضای سبز، پارک ها و محیط های شهری و کالبد در منطقه به دنبال طرح های عمرانی بهبود پیدا کرده اما تأثیر آن در زندگی مردم دیده نمی شود.

کد خبر 759695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =