هاشمی:‌ درختان ناموس شهرند/ برخورد با تخریب کنندگان فضای سبز

ایسنا نوشت: رییس شورای شهر تهران از برخورد با تخریب کنندگان حقیقی و حقوقی فضای سبز در شورای شهر پنجم خبر داد.

محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی شورای شهر گفت: درخت برای شهر تهران در شرایط فعلی مفهوم حیاتی دارد چرا که در گذشته‌ای نه چندان دور تهران شهری سرسبز و پردرخت بود اما در دهه‌های اخیر بخش زیادی از این درخت‌ها و باغات برای ساختن برج‌های مسکونی و مجتمع‌های تجاری ریشه کن شده ‌است.

وی گفت: مرثیه سرایی برای باغات تهران مشکلی از شهر حل نمی‌کند و ایجاد فضای سبز و پارک‌های جنگلی وسیع در حاشیه اگر چه اقدامی مناسب و قابل تقدیر است اما جایگزینی برای باغات و فضای سبز از دست رفته و یا در حال نابودی نیست.

وی افزود: این خط مشی که با نابودی فضای سبز و ایجاد پارک‌های حاشیه‌ای می‌توان تخریب را جبران کرد، سیاست مطلوب مدیریت جدید شهری نیست.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از فضای سبز گفت: در تهران و حومه آن علاوه بر زمین خواری و گیاه‌خواری، متاسفانه کوه خواری هم شایع شده و بسیاری از مناطق با ارتفاع بیش از 1800 متر مورد ساخت و ساز غیر قانونی قرار گرفته و سپس قانونی شده است.

هاشمی گفت: شورای شهر پنجم بر خود واجب می داند با سرلوحه قرار دادن توصیه رهبر انقلاب در صیانت از فضای سبز از هر گونه تخلف و آسیب زدن به محیط زیست به خصوص از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی پرقدرت مقابله کند، بنابراین از درختان که نفس مردم هستند همچون ناموس شهر صیانت کرده و به جای هر درخت قطع شده که ثمره سیاسی کاری سیاستمداران بوده است، جلوگیری کرده و نهال نو می کاریم.

وی مجددا با خواندن یک بیت شعر گفت:‌ جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود.

 

 

 

47236

 

کد خبر 759850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
    0 0
    پارک شاهین واقع در بلوار سازمان آب مدتها هست به دست عده ای حصار کشی شده و با اینکه اهالی محل اعتراض کردن و خواستن این فضا درختکاری بشه شهرداری هیچ اهمیتی نداده