جابری انصاری، در دیدار با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه سوریه پیرامون آخرین تحولات روندهای آستانه و ژنو و نتایج کنفرانس گفتگوی ملی سوریه در سوچی، گفتگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه که در حال دیدار از سوریه است، با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در چارچوب رایزنی های مستمر ایران و سوریه و در محل کاخ مهاجرین دمشق صورت گرفت، طرفین با تاکید بر حق انحصاری مردم سوریه برای ترسیم آینده کشورشان، بدور از هرگونه فشار و مداخله خارجی، در خصوص آخرین تحولات روند گفتگوهای سیاسی و ضرورت های مرحله جاری مذاکرات بین المللی صلح سوریه گفتگو و تبادل نظر کردند.

در ادامه نیز جابری انصاری با ولید معلم معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که فیصل مقداد قائم مقام وزارت خارجه سوریه نیز حضور داشت، طرفین در خصوص آخرین تحولات روند گفتگوهای سیاسی صلح سوریه و دستور کار نشست مشترک قریب الوقوع مذاکره کنندگان ارشد ایران، روسیه و ترکیه در ژنو، رایزنی و تبادل نظر کردند.

جابری انصاری همچنین عصر امروز در دیدار با برخی دیگر از مقامات عالیرتبه سوریه در خصوص آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه گفتگو و تبادل نظر کرد.

49311

کد خبر 759996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =