سمینار علمی فرهنگی "مبانی فلسفه اسلامی و آرا ، اندیشه ها و مشرب فلسفی علامه طباطبائی" با حضور اساتید برجسته فلسفه ایران، 30 تیرماه سال جاری در کوالالامپور برگزار می شود .

به گزارش خبرآنلاین این سمینار با همکاری رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه یو. ام مالزی برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن واحدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خصوص این سمینار گفت : در تعامل فرهنگی ایران و مالزی ما به دنبال ارائه مبانی فکری و فلسفی خود به جامعه علمی - روشنفکری و دانشگاهی مالزی هستیم تا نخبگان و روشنفکران جامعه میزبان با جریان غنی علمی - فرهنگی کشورمان آشنائی بیشتر پیدا نمایند و روایط فرهنگی دوجانبه عمیق تر و مستحکمتر گردیده و سمت و سوئی تاریخی و ماندگار پیدا نماید .

این هدف از طرفی با لحاظ غنای فرهنگی سرزمین کهن ایران که زیر بنای فکری - تمدنی آن بااندیشه ها ی الهی اندیشمندان ایرانی پس از اسلام و به ویژه با مشارب فلسفی و مبانی فلسفه اسلامی ، جامعتر و پربارتر گردیده و غنای بیش از پیش پیدا نموده است و از طرف دیگر نیاز و علاقمندی اندیشمندان مالزیائی برای آشنائی بیشتر با خطوط علمی - فرهنگی کشورمان ، بحمدالله قابل تحقق است و اقدامات و تجارب موجود و تشریک مساعی طرفهای مالزیائی در برنامه های مشترک گذشته با رایزنی فرهنگی ایران گویای این مطلب است .

رایزن فرهنگی ایران در ادامه تصریح کرد : برگزاری سمینار مبانی فلسفه اسلامی و بررسی مشرب فلسفی علامه طباطبائی در همین راستا و به همین منظور طراحی و اجرا می شود .
محمد حسن واحدی در ادامه به اساتید سمینار اشاره نمود و افزود : در این سمینار دکتر "غلامرضا اعوانی" رئیس انجمن حکمت و فلسفه ایران ، دکتر" محمد ابراهیم دینانی" و دکتر "شهرام پازوکی" از اساتید برجسته ایرانی و پروفسور دکتر عثمان بکر، پرفسور دکتر وان سهیمی و دکتر عمران از اساتید مالزیائی حضور دارند و این اساتید با همکاری " انجمن حکمت و فلسفه ایران" به این سمینار دعوت شده اند.

وی همچنین افزود : از جمله اندیشمندان ایرانی مدعو به سمینار حضرت آیت الله جعفر سبحانی هستند که ایشان به دلیل کسالت شخصا به کوالالامپور تشریف نمی آورند اما مقاله به سمینار ارسال کرده اند و قرار است نماینده ای هم برای شرکت در سمینار به مالزی اعزام نمایند.

کد خبر 76025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =