نامه نیوز نوشت: ابوالقاسم رئوفیان فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه «لاریجانی تامین کننده نظرات معتدلین هر دوجناح است اما تندرها مخالف هستند» گفت: « قطعا جمنا گزینه ای غیر از لاریجانی خواهد داشت».

عبدالله ناصری در یکی از تازه ترین اظهارات خود دوگانه جهانگیری و لاریجانی را در انتخابات 1400 متصور شد و گفت که به احتمال زیاد لاریجانی گزینه مورد حمایت اصولگرایان خواهد بود. کاظم جلالی همکار همفکر لاریجانی نیز او را در گفت وگویی بهترین گزینه اصولگرایان دانسته است.

حال سوال اینجا است که لاریجانی در جلب حمایت دو جریان سیاسی چقدر موفق است. ابوالقاسم رئوفیان می گوید که میانه روها از لاریجانی و تندروها از رئیسی حمایت می کنند. او  ضمن اینکه لاریجانی را گزینه مورد حمایت جمنا نمی داند تاکید می کند که او در جلب نظر معتدلین هر دوجریان و آرای خاکستری جامعه موفق خواهد بود.

اهم سخنان وی از این قرار است:

*اصولگرایان معتدل رویکردی مثبتی نسبت به لاریجانی به عنوان گزینه ریاست جمهوری داشته باشند. حتی اصلاح طلبان معتدل نیز نسبت به این مساله مخالفتی ندارد و بعضا موافق نیز هستند. چه بسا معتدلین دو جناح لاریجانی را نامزد کنند.

*لاریجانی تامین کننده نظرات معتدلین هر دوجناح است. البته تندروها خیلی با او موافق نیست. چه در جناح راست و چه در جناح چپ. قطعا تندروهای جریان اصلاح طلب و اصولگرا مخالفت خواهند کرد اما به نظر من خردگرایان و معتدلین هر دو جناح از لاریجانی در انتخابات 1400 قاطعانه حمایت می کنند.

*لاریجانی یکی از منتخبین سازوکار تشکیلاتی اصولگرایان یعنی جمنا خواهد بود. لاریجانی آرای خود را دارد و فکر می کنم که بتواند نسبت به جذب آرای خاکستری نیز موفق باشد.

*به نظرم یا لاریجانی وارد رقابت های انتخاباتی می شود یا جهانگیری. پیش بینی من این است که اگر جهانگیری وارد میدان شود لاریجانی از حضور در انتخابات منصرف شود. فکر می کنم قبل اینکه چنین اتفاقی بیفتد به یک جمع بندی می رسند اما وجه غالب آمدن لاریجانی در صحنه است.

2727

کد خبر 760349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =