۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵

دومین شب از کنفرانس کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل موسوم به آیپک، ادعاهای ضد ایرانی و متهم کردن سازمان ملل توسط مقامات شرکت کننده در این کنفرانس را به همراه داشت.

به گزارش ایرنا، مایک پنس معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سخنان ضد برجامی خود گفت: توافق هسته ای فاجعه باری که دولت قبلی امضا کرد جلوی ایران را برای رسیدن به سلاح هسته ای نگرفت.

وی افزود: ما در این دولت به اهداف هسته ای و موشکی ایران رسیدگی خواهیم کرد و اگر ایران به قانون عمل نکند و مذاکرات نتیجه ندهد به سرعت از توافق هسته ای خارج خواهیم شد.

معاون اول ترامپ با تکرار ادعاهای ضد ایرانی خود اضافه کرد: آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد که ایران سلاح هسته ای داشته باشد.
پنس که بارها ارادتش را به رژیم صهیونیستی با اظهارات ضد ایرانی ابراز داشته ادعا کرد، ماه گذشته هواپیمای بدون سرنشین ایران به اسرائیل تجاوز کرد و پاسخ اسرائیل نشان داد که حرکات تحریک آمیز در منطقه بدون پاسخ نخواهد ماند.


نیکی هیلی هم که در این نشست حضور یافته بود، گفت: قدرت نظامی اسراییل بسیار بالا است اما در سازمان ملل به تل آویو زورگویی می شود و من هرگز آن را تحمل نخواهم کرد.

وی ادامه داد: کمی بعد از انتخابات 2016 آقای ترامپ از من خواست در دولتش به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل کار کنم. به او گفتم که من یک استاندارم و از سازمان ملل چیزی نمی دانم. به او گفتم که من آنجا هر چه بخواهم به زبان خواهم آورد ترامپ در پاسخ به من گفت من دقیقا برای همین تو را می خواهم.

 

به گزارش شبکه خبری الجزیره، استیو گرینبرگ رئیس کنفرانس سران سازمان های بزرگ یهودی- اسرائیلی در آمریکا، از این گروه لابی طرفدار اسرائیل خواست تا از محمد بن سلمان شاهزاده عربستان برای تغییرات در این کشور و رهبری امارات حمایت کنند.
وی گفت که به هر دو کشور سفر کرده و مجذوب 'تحمل' و 'پایبندی' رهبران امارات برای مبارزه با تروریسم شده است.
نفتالی بنت یکی از اعضای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی با انتقاد از نقش ایران در خاورمیانه، گفت: ما نباید به دیگر کشورهااجازه دهیم که هسته ای بشوند. ما باید جلوی عربستان را برای رسیدن به نیروی هسته ای بگیریم.
دنی آیالون معاون سابق وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به الجزیره گفت که 'روابط خوبی با رهبران سعودی' داریم واینکه اسرائیل نقاط مشترک بسیاری با کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند عربستان، امارات و بحرین مخصوصا برای مبارزه با افزایش قدرت ایران در منطقه دارد.
به گزارش ایرنااین کنفرانس از روز یکشنبه در واشنگتن آغاز شد وتاپایان امروز(سه شنبه) ادامه دارد. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امشب در این کنفرانس شرکت خواهد کرد.

52310

کد خبر 760426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =