سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در واکنش به فیلم منتشر شده از مراسم جشن بانوان شاغل در شهرداری تهران تاکید کرد که این دخترها به سن تکلیف نرسیده بودند و همگی زیر ۹ سال بودند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از شهرنوشت؛ فاطمه راکعی گفت: بداخلاقان بهانه‌جو هر روز با ترفندی به دنبال ایجاد حاشیه برای شهرداری تهران هستند که تازه‌ترین آن، انتشار فیلم گل‌افشانی چند دختر زیر ۹ سال است.

وی ادامه داد: در دقایقی از جشنی که به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) برای بانوان شاغل در شهرداری تهران گرفته شد و شهردار محترم تهران نیز در آن حضور داشتند، چند دختر زیر ۹ سال با لباس محلی برای گل‌افشانی روی سن آمدند و با حرکات هنری اقدام به گل‌افشانی کردند.

راکعی تاکید کرد: در حالی که در کشور ده‌ها گروه هنری در جشنواره‌ها و مراسم‌های مختلف و بر اساس آداب و رسوم اقوام ايرانی، حرکات هنری در برنامه‌های رسمی انجام می‌دهند و بارها چنین برنامه‌هایی از رسانه ملی نیز پخش شده، بداخلاقان بهانه‌جو به جوسازی کاذب در این خصوص پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: این حرکات نه رقص است و نه توسط دختران بالغ انجام شده و گل افشانی و انجام حرکات هنری چند دختربچه نه جرم است و نه گناه است.

راكعي تاکید کرد: البته شايد بهتر بود اين دختربچه ها تنها گُل افشاني كنند و قراري كه با گروه هنري نيز گذاشته شده بود، همين بود و در اين صورت، كساني كه مترصد هر فرصتي براي تخريب هستند، اين امكان را پيدا نمي كردند.

سرپرست اداره كل امور بانوان شهرداري تهران در پايان تاكيد كرد: به خاطر اين مساله از طرف برگزاركنندگان برنامه كه آنها نيز چنين چيزي را پيش بيني نمي كردند، از شهردار محترم تهران عذرخواهي مي كنم.

واکنش نجفی به حواشی برنامه بزرگداشت روز زن شهرداری تهران

شهردار تهران در پاسخ به حواشی ایجاد شده در خصوص عدم رعایت شئونات اسلامی در برنامه روز گذشته بزرگداشت روز زن که در برج میلاد تهران برگزار شده بود، گفت: انتقاداتی که وارد شده در حدی درست بوده و بهتر بود که آن بخش از برنامه که از دختربچه‌ها استفاده کرده بودند، برگزار نمی‌شد.

محمدعلی نجفی در حاشیه آئین گشایش بوستان نفس در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته مراسمی برگزار شد که بخشی از برنامه ممکن است اشکالاتی داشته باشد و انتقاداتی به آن وارد بوده، من هم در مورد این موضوع انتقاد کردم و خواستم که گزارشی ارائه شود. البته کسانی که برنامه ریزی کرده بودند برای این مراسم اعلام کرده‌اند که آن بخش از برنامه که در آن از دختربچه‌ها استفاده شده بود سنشان همه زیر هشت سال است.

وی افزود: به این ترتیب از نظر شرعی اشکالی وجود نداشته البته بهتر بود که این قسمت از برنامه اجرا نمی‌شد. من خودم این موضوع را قبول دارم.

شهردار تهران در خصوص تشویق اجرا کنندگان این برنامه در مراسم دیروز و انتقادات حول این موضوع گفت: من هنرمندانی که برنامه هنری اجرا کردند را تشویق کردم. در مورد دختربچه‌هایی که در برنامه استفاده شده بودند همگی زیر 9 سال بودند. چه دلیلی دارد من این برنامه را ترک می‌کردم. برنامه‌ای که برای بزرگداشت روز زن و حضرت فاطمه زهرا (س) بود و 2000 نفر از کارکنان شهرداری تهران در این مراسم حضور داشتند. من به احترام این افراد در این برنامه شرکت کرده بودم.

شهردار تهران تاکید کرد: مقرر بود که من پس از برنامه هنری به سالن برسم اما با توجه به تأخیر در آغاز برنامه به جای ساعت 9 ساعت 10:15 برنامه آغاز شد لذا در زمان اجرای برنامه هنری من در سالن بودم.

وی گفت: به نظر من در عین حال که انتقاداتی به اجرای برنامه وارد است بهتر بود که این قسمت از برنامه حذف می‌شد اما دلیلی برای ترک مراسم برای من نبود.

وی در خصوص ابلاغ در مجموعه شهرداری تهران برای رعایت شئونات اسلامی در اجرای مراسم‌ها گفت: قبلا گفتیم و از این به بعد هم می‌گوییم که در عین حالی که باید مراسم عید و شادی را پاس بداریم باید پایبند به ارزش‌ها و شئون اخلاقی و فرهنگی به عنوان یک ضرورت نیز داشته باشیم. بنابراین پس از اجرای این برنامه با توجه به اینکه عده‌ای ایرادات و انتقاداتی مطرح کرده بودند مجددا تاکید کردم که در هر برنامه شهرداری چه جشن‌های ملی و چه مذهبی باید شئونات اسلامی به طور کامل رعایت شود.

نجفی ادامه داد: در مورد این مراسم هم علاوه بر اینکه تذکر داده‌ام درخواست کردم گزارش مکتوبی داده شود که این گزارش در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

۴۲۴۲

کد خبر 760899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
    1 0
    از رقصیدن و شادی کردن چند تا دختر بچه بر آشفته میشن ولی از عمل منافی عفت یک معلم قرآن با بچه های بیگناه مردم ککشون نمی گزه...