توسعه گردشگری مهمترین عنصر رهایی گیلان از بند بیکاری

استاندار گیلان در جلسه هماهنگی برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان، توسعه گردشگری را مهم‌ترین عنصر رهایی گیلان از بند بیکاری دانست و گفت: گیلان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های عظیمی دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که ظهر امروز با حضور مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و سایر مدیران ذی‌ربط برگزار شد، گفت: دغدغه اصلی ما در استان اشتغال است.

توسعه گردشگری مهم‌ترین عنصر رهایی گیلان از بند بیکاری

وی توسعه گردشگری را مهم‌ترین عنصر رهایی گیلان از بند بیکاری دانست و بابیان اینکه استان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های عظیمی دارد، تاکید کرد: باید سازوکار مشخصی برای این موضوع تعیین گردد.

استاندار گیلان ضمن اشاره به تنوع و گستردگی ظرفیت‌های کاری در گیلان، اظهار داشت: برای فرمانداران و بخشداران تکلیف کردیم ظرفیت‌های مناطق تحت امر خود را به‌طور دقیق روی کاغذ آورده و به ما معرفی کنند تا برنامه محور پیش برویم.

دکتر سالاری با اشاره به اهمیت پروژه‌های گردشگری دریایی، پروژه مارینا منطقه آزاد انزلی را ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: گیلان ظرفیت توسعه این محور را دارد. وی دهکده بوم گردی، آب‌بندان و دریاچه مصنوعی، قایق‌رانی تفریحی، ماهی گیری صیادی، تله کابین، دهکده سلامت، طبیعت‌گردی در مناطق حفاظت‌شده، مراکز خرید، گردشگری کشاورزی، هوانوردی تفریحی و مجتمع‌های خدماتی - رفاهی بین جاده‌ای را بخشی از ظرفیت‌های گردشگر پذیری قابل تحقق گیلان برشمرد و بر لزوم اجرایی شدن آن‌ها تاکید کرد.

طرح شهر شب‌های روشن، طرحی عملیاتی و پربازده

وی در پایان سخنانش، طرح شهر شب‌های روشن‌ با هدف ارائه خدمات 24 ساعتی به مردم و گردشگران را طرحی عملیاتی و پربازده توصیف و تصریح کرد: نقاطی همچون میدان شهرداری و سبزه میدان رشت، بلوار ساحلی بندرانزلی و استخر لاهیجان، ظرفیت ارائه خدمات 24 ساعتی به شهروندان و گردشگران را دارند و تاکید دارم زمینه تحقق آن، ظرف کوتاه ترین زمان ممکن فراهم گردد.

 

46

کد خبر 761164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =