نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: فرهنگ‌ پاسداری فرهنگ خدمت و دفاع از انقلاب است، ماندگاری انقلاب به ماندگاری سپاه و ماندگاری سپاه به تحقق مطالبات رهبری است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، حجت الاسلام عبدالله حاج صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در آیین تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در سپاه، گفت: از خداوند می خواهم و با رهبر معظم انقلاب پیمان می بندم که با تمام توان فکری و عملی در راه ولایت حرکت کنم و مطالبات رهبری را محقق کنم. فرهنگ‌ پاسداری فرهنگ خدمت و دفاع از انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه ولایت عامل انسجام ماست، اظهار داشت: ماندگاری انقلاب به ماندگاری سپاه و ماندگاری سپاه به تحقق مطالبات مقام معظم رهبری است. اصل اخوت و یکپارچگی و اولویت دادن به هدایتگری و راهبردهای دینی و قرآنی سه اصل ما برای انجام مسولیت ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب است.از خدا می خواهم در انجام پاسداری پیش رونده و پیش برنده و غیرمحافظه کارانه و سربازی مقام معظم رهبری موفق باشیم.

انتظار رهبر انقلاب از نماینده ولی فقیه در سپاه "معنویت‌افزایی" است

همچنین سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده کل قوا صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه نماینده جدید ولی فقیه در سپاه طی سخنانی اظهار داشت: با امر فرمانده کل قوا این دو روحانی عزیز حجج اسلام آقایان سعیدی و حاج صادقی با توجه به سوابق و شناخت نزدیکی که از کار معنوی در نیروهای مسلح داشتند به سمت نمایندگی ولی فقیه در سپاه و رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا منصوب شدند.

وی افزود: انتظاری که فرمانده کل قوا از ما دارند با کاری که ما انجام می‌دهیم اختلاف سطح دارد و در حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انتظار ایشان معنویت افزایی است. زمانی که در محضر فرمانده کل قوا در حال بررسی افراد برای نمایندگی ولی فقیه در سپاه بودیم، ایشان فرمودند: باید کسی در این جایگاه قرار بگیرد که معنویت سپاه را افزایش دهد.

سردار شیرازی با اشاره به موارد مورد تاکید رهبر انقلاب در حکم حجت‌الاسلام حاج‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: ارتقاء معنویت دینی آحاد پاسداران و خانواده آنان، تقویت روحیه جهادی و انقلابی و تعامل هم افزا با فرمانده سپاه از جمله مهمترین این نکات است.رهبر معظم انقلاب در طول رهبری خود همواره با انتصابات و اوامری را که داشتند سیاست‌های کلی را برای ما مشخص کردند، انتظار ایشان آن است که هر کس در جایگاه جدیدی قرار می‌گیرد نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کند.

وی در پایان با بیان اینکه سپاه و نمایندگی ولی فقیه در آن هر کاری که انجام می‌دهد، منصوب به رهبری تلقی می‌شود گفت: تاکنون به لطف خدا کارها پیش رفته ولی از این به بعد می‌بایست آماده‌تر باشیم. نمایندگی ولی فقیه و حفاظت اطلاعات باید در کنار فرمانده سپاه، وحدت رویه و صدای خودشان را نشان دهند و این امر می‌بایست در آینده متمرکزتر شود.

مدل های آموزشی سپاه به سایر دستگاه ها نیز منتقل شده است

حجت الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در آیین تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در دوران مسئولیت خود در نمایندگی ولی فقیه در سپاه همواره توصیه ها و رهنمودهای رهبر انقلاب را به کار بستیم، گفت: در طول این مدت حتی یک بار خدمت رهبر معظم انقلاب گلایه نکردم و همواره از همه فرماندهان سپاه تقدیر و تشکر داشتم.

 رهبر انقلاب فرمودند دو صورت از نمایندگی ولی فقیه در برابر من است که هر دو خوب نیست، یکی زینت المجالس و دیگری تقابل با فرماندهی است.

سعیدی با بیان اینکه ستون فقرات در سپاه فرماندهی است، اظهار داشت: هم عرضی را قبول ندارم. گاهی گفته می شد که فرماندهی برای دنیا و نمایندگی ولی فقیه برای آخرت است، اما معتقد هستم فرماندهی باید پرچمدار دنیا و آخرت باشد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم این دوره تبیین تخصصی بودن ماموریت های حوزه بود، گفت: وقتی سردار جعفری پرچمدار تحول و تعالی را در دست گرفتند، ما در حوزه نمایندگی نیز با تمام قدرت در کنار وی قرار گرفتیم.

وی افزود: تدوین مدل های آموزشی جدید که به سایر دستگاه ها مانند قوه قضاییه و سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز منتقل شده است.تدوین چهار منبع انسان مطلوب، پاسدار مطلوب، خانواده مطلوب و بسیجی مطلوب نیز از جمله اقدامات انجام شده در این دوره از مسئولیت بود.

سلامت سپاه مدیون «حفاظت» و «نمایندگی ولی فقیه» است

همچنین سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در آیین تودیع و معارفه نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه در طول مدت مسئولیت حجت الاسلام سعیدی بیشترین همکاری و هماهنگی با ایشان وجود داشت، اظهار داشت: بدون تردید سلامت و اقتدار امروز سپاه، به خاطر دو سازمان است؛ یکی «حفاظت» و دیگری «نمایندگی ولی فقیه». اعتقاد حوزه فرماندهی به نقش آفرینی این دو سازمان در کنار فرماندهی برای رشد و کیفیت بخشی مستمر به وضعیت سپاه است.

فرمانده کل سپاه با ابراز خرسندی از انتصاب حجت الاسلام حاج صادقی در مسئولیت نمایندگی ولی فقیه در سپاه، اظهار داشت: آشنایی با ایشان به دوران دفاع مقدس مربوط می شود که توسط شهید میثمی به قرارگاه ما معرفی شدند و امیدواریم در کنار ایشان برنامه هایمان را با کیفیت و عمق بخشی بیشتر ادامه دهیم.

وی افزود: همانطور که آقای حاجی صادقی غافلگیر شدند، ما هم از انتصاب شان غافلگیر شدیم؛ البته ایشان از گزینه های مطلوب ما بودند و امیدواریم با این تحول مدیریتی که سرآغاز برنامه های جدید است، بتوانیم برنامه های گذشته را با قدرت و عمق بخشی بیشتر ادامه بدهیم.

سردار جعفری با بیان اینکه وضعیت درونی سپاه و سپاه سازی یکی از دغدغه های رهبری است، اظهار داشت: این موضوع نیازمند عمق بیشتر معنویت و روحیه جهادی است. قدرت و صلابت سپاه در عرصه های مختلف، در کنار تجهیزات، مدیون روحیه معنوی است.امیدواریم در مدیریت جدید با هماهنگی و کمک و هم فکری بیشتر برنامه ها را با قدرت و کیفیت ادامه دهیم.

29214

کد خبر 761726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =