ایسنا نوشت: معاون فرهنگی دانشگاه تهران از تلاش جدی این دانشگاه برای آزادی ۵ دانشجوی بازداشت شده تا قبل از پایان سال خبر داد و گفت: پرونده این دانشجویان در مرحله بازجویی و بازپرسی قرار دارد و امیدوار هستیم نهادهای امنیتی و قضایی،‌ قبل از شب عید این دانشجویان را آزاد کنند.

مجید سرسنگی، ضمن اعلام این خبر در خصوص پرونده دو دانشجوی بازداشتی اخیر گفت: "پریسا رفیعی" از دانشجویان دانشگاه تهران است که حدود دو هفته پیش بازداشت شدند و خبری که ما داریم این است که مراحل بازجویی او در حال انجام است و سعی می‌کنیم به زودی با قرار وثیقه آزاد شوند.

وی در ادامه افزود: "مرضیه امیری" دانشجوی دیگر دانشگاه تهران است که روز پنجشنبه در راهپیمایی مقابل وزارت کار بازداشت شد و پیگیر وضعیت او نیز هستیم و با خانواده این دانشجو در تماس هستیم و اگر خبری جدیدی شود، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار کرد: ما امیدوار هستیم با همکاری نهادهای امنیتی و قضایی این دو دانشجو قبل از شب عید آزاد شده و به کانون خانواده بازگردند.

سرسنگی به آخرین آمار دانشجویان در بازداشت دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران در جریان حوادث خیابان پاسداران، گلستان هفتم و غائله‌ای که درویش‌نماها ایجاد کرده بودند دستگیر شده و پیگیر وضعیت این دانشجو نیز هستیم.

وی اظهارکرد: دو دانشجوی دیگر دانشگاه تهران در رابطه با حوادث دی ماه اخیر برای ادای توضیحات احضار شده‌اند و به طور کلی در حال حاضر ۵ دانشجوی دانشگاه تهران در بازداشت هستند.

سرسنگی در پایان گفت: پرونده دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران در مرحله بازجویی و بازپرسی قرار دارد و هنوز به دادگاه احضار نشده‌اند، در واقع این دانشجویان باید توضیحاتی را ارائه دهند و اگر مراجع قضایی صلاح بدانند آن‌ها را به دادگاه احضار می‌کنند.

پیش از این طبق اعلام شورای صنفی دانشجویان کشور، "پریسا رفیعی" از دانشجویان دانشگاه تهران حدود دو هفته و "مرضیه امیری" دیگر دانشجوی دانشگاه تهران از روز ۵شنبه ۱۷ اسفندماه در بازداشت بسر می‌برند.

42236

کد خبر 761767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =