دادستان عمومی و انقلاب ارومیه از وصول شکایت شهرداری این شهر در خصوص ماجرای انتشار تصاویر مربوط به تخریب یک واحد ساختمانی غیر مجاز خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی و به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، مصطفی حبیبی دادستان ارومیه با اعلام اینکه قراین و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد تصاویر و عکس هایی که از یک خانواده در کنار یک واحد مسکونی تخریب شده منتشر شده در واقع صحنه سازی و نمایش غیر واقعی ماجرا بوده است گفت: ماجرا آنطور که اعلام شده نبوده و در واقع در آن محل، منزلی از قبل در کار نبوده بلکه زمینی کوچک بوده که پیمانکاری قصد داشته در شب ولادت حضرت فاطمه(س) و جشن ها و مراسم مربوطه ،شبانه و به صورت غیر مجاز آن را احداث کند.

دادستان ارومیه افزود: زمین متعلق به همان خانواده‌ای است که تصاویرشان منتشر شده است. بهزیستی به این خانواده وامی ۶۰ میلیون تومانی داده بوده تا برای خود آپارتمانی بخرند اما آنها اقدام به خرید این زمین می کنند و چون در محدوده غیرمجاز ساخت و ساز بوده، پیمانکار ساختمان قصد داشته شبانه آن را احداث کند که بعد از اطلاع شهرداری نسبت به تخریب آن اقدام شده است.

وی گفت: بعد از تخریب این واحد غیر قانونی، پیمانکار به قصد مظلوم نمایی و تشویش اذهان، به آوردن اعضای خانواده که دارای معلولیت هستند، اقدام می کند و با گرفتن عکس‌های ترحم برانگیز در کنار دیوارهای تخریب شده و انتشار آن، ماجرا را به گونه‌ای القا می‌کند که گویی شهرداری خانه‌ای مسکونی و محل سکونت یک خانواده معلول را بر سرشان خراب کرده است.

دادستان ارومیه با تاکید بر اینکه طبق گزارش های اخذ شده، این خانواده در مکان دیگری مستاجر بوده و در روز تخریب به آن محل آورده شده اند، از اعلام شکایت شهرداری علیه پیمانکاری که علاوه بر ساخت و ساز غیر مجاز به تشویش اذهان علیه شهرداری ارومیه هم اقدام کرده است، خبر داد.

حبیبی گفت: تصمیم گیر اصلی این صحنه سازی پیمانکار بوده و سایر ابعاد موضوع پس از وصول شکایت شهرداری در دست بررسی است.

خانواده ارومیه‌ای خانه‌دار می‌شوند

پارسینه نوشت، پس از انتشار خبر تخریب خانه خانواده رنج‌دیده و دارای دو معلول ارومیه ای، با دستور دکتر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت مأموریت پیدا کرد تا سریعاً نسبت به تهیه‌ی منزل و سرپناه برای این خانواده اقدام کند

این خانواده که تخریب خانه‌ی آن‌ها باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردم نوع‌دوست کشورمان شده پیش از فرا رسیدن سال نو منزل خود را تحویل خواهند گرفت

شهردار ارومیه برای خرید خانه دست‌به‌کار شد

محمد حضرت‌پور شهردار ارومیه در دیدار صبح امروز با این خانواده، از خرید منزل مسکونی برای خانواده معلولین که ساختمان نیمه کاره شان تخریب شده بود خبر داد.

 

48

کد خبر 761861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =