۰ نفر
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۰

ایرنا نوشت: نمایندگی دایم قطر در سازمان ملل متحد برای چندمین بار از امارات به دلیل نقض حریم هوایی این کشور شکایت کرد

خبرگزاری رسمی دولت قطر (قنا) گزارش داد: نماینده دایمی این کشور در نامه های جداگانه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و رییس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که یک فروند هواپیمای نظامی امارات 4 مارس ( 13 اسفند) حریم هوایی این کشور را نقض کرده است.

در این شکایت آمده است: هواپیمای اماراتی از نوع « سی ان 35» هنگامی که از ابوظبی برخاست اقدام به نقض حریم هوایی قطر کرده است.

قطر این اقدام دولت امارات را نقض قوانین بین المللی و زیر سوال بردن حاکمیت این کشور عنوان کرده و نسبت به عواقب خطرناک آن برای امنیت منطقه هشدار داده است.

قطر 19 اسفندماه جاری هم در نامه های جداگانه موارد نقض حریم هوایی این کشور در سال 2018 توسط امارات را اعلام کرده بود.
براساس این شکایت، در روز 14ژانویه (24دی 96) هم یک فروند هواپیمای اماراتی بدون کسب اجازه از دوحه بر فراز آب های منطقه ای قطر پرواز کرده است و در 24 فوریه (5 اسفند96) یک فروند هواپیمای نظامی امارات به مرزهای قطر نزدیک شد که در این ارتباط به خلبان هواپیما هشدار لازم داده شد.

عربستان، امارات ، بحرین و مصر از 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96 ) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند.

قطر با رد این اتهام طی 9 ماه گذشته اعلام داشته که کشورهای تحریم کننده هیچ دلیل قانع کننده ای برای اتهام خود در اختیار ندارند.

قطر سال گذشته میلادی هم در نامه های جداگانه ای برای دبیرکل و رییس شورای امنیت سازمان ملل، دو بار جنگنده های اماراتی را به نقض حریم هوایی خود متهم کرد.

5252

کد خبر 763152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =