رییس پلیس راهور ناجا از محورهای کرج - چالوس و کرج - قزوین با بالگرد بازدید و دستورات لازم را برای هدایت ترافیکی این محورها صادر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، سردار مهری همچنین از پاسگاه پلیس‌راه کرج - قزوین بازدید و از دستورات لازم را برای روانسازی ترافیک در این محدوده صادر کرد.

او همچنین در حاشیه این بازدید گفت: محور کرج به قزوین در استان البرز یکی از پرترددترین جاده‌های کشور است که در روز‌های گذشته و مدت مشابه پارسال شاهد افزایش تردد در این محور بوده و هستیم.
سردار مهری گفت: با توجه به شرایط جوی، اوضاع مناسبی در تردد وسایل نقلیه پیش بینی می‌شود و شاهد افزایش تردد‌ها خواهیم بود.
او ادامه داد: تعدادی از هموطنان با توجه به توصیه‌ها از ۲۴ اسفند سفر خود را آغاز کرده اند که این امر در مدیریت ترافیک جاده‌ها مؤثر بوده است.
رئیس پلیس راهور ناجا به رانندگان توصیه کرد، مقررات ایمنی را به ویژه در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها مدنظر قرار دهند.
او گفت: امسال ۶۵ درصد تصادفات منجر به فوت و جرح در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها رخ داده است، بر این اساس رانندگان باید دقت بیشتری داشته باشند.
او به رانندگان و سرنشینان خودرو‌ها توصیه کرد، همواره از کمربند ایمنی استفاده کنند و تخلفات رانندگی رانندگان اتوبوس‌های بین شهری را نیز به سامانه ۱۱۰۱۲۰ گزارش کنند.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در ایام نوروز پارسال ۴۲ درصد از افراد بر اثر سرعت، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ و ۴۰ درصد نیز به علت توجه نکردن به جلو و خستگی و خواب آلودگی جان خود را از دست دادند.
وی علت بسیاری از سوانح را عجله و شتاب دانست و گفت: برای یک سفر ایمن باید برنامه ریزی شود.

در این بازدید فرمانده انتظامی استان البرز سردار مهری را همراهی کرد.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 764122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =