۰ نفر
۲۸ تیر ۱۳۸۹ - ۰۴:۴۹

بی.پی مدعی شده که به طور موقت چاه نفتی را مهار کرده و ماه آینده برای همیشه این مشکل را برطرف خواهد کرد، اما محققین آمریکایی به آن اعتماد ندارند و می‌خواهند خودشان همه چیز را تحت نظارت داشته باشند

بهنوش خرم‌روز: سه ماه از آزاد شدن نفت خام درون آب‌های خلیج مکزیک می‌گذرد و بالاخره بریتیش پترولیوم یا همان بی.پی، شرکت مسئول این چاه نفتی،‌ موفق شد که دهانه چاه را ببندد. این شرکت امیدوار است که روش مهار جدید بتواند به همین ترتیب تا ماه آینده دوام بیاورد تا بتوانند با احداث یک چاه تخلیه دایمی، آزاد شدن نفت از این دهانه آسیب‌دیده را برای همیشه کنترل نمایند.

غول انرژی بریتانیایی که البته در این مدت شاید قدری از غول بودن فاصله گرفت، با اطمینان اعلام کرده که دهانه اصلی چاه زیر بستر دریا سالم و دست‌نخورده است و نیازی به تجهیزات اضافی ندارد. اما چه کسی جرات می‌کند به این حرف اعتماد کند؟

به گزارش رویترز، نماینده‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که باید صحت این ادعا به طور کامل بررسی بشود تا جایی برای هیچ خطا و فاجعه دوباره‌ای باقی نماند. آن‌ها می‌خواهند که همه چیز تحت نظارت مستقیم تیم علمی خودشان باشد. از آن‌جایی که بدترین فاجعه نفتی تاریخ، 5 ایالت آمریکا را درگیر کرده و ضررهای اقتصادی و محیطی فراوانی به آن‌ها زده است، آن‌ها حق دارند این همه حساس باشند، ‌این طور نیست؟

کد خبر 76561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =