خسارت ۱۵۰ میلیارد ریالی طوفان به بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: طبق برآوردهای اولیه، تندباد شدید روزهای چهارم و پنجم فروردین در استان ۱۵۰ میلیارد ریال خسارت در بخش کشاورزی به بار آورده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، اسمعیل کریم زاده با بیان اینکه این خسارت ها به محصولات زراعی، باغی، تأسیسات و محصولات دامی، شیلاتی و گلخانه ای، تأسیسات زیربنایی و منابع آبی و منابع طبیعی بوده است، افزود: ریزش گل و کنده شدن بوته ها، کنده شدن گل و تنه درختان، خسارت ابنیه و از بین رفته محصولات، تخریب گیاهان دارویی و تخریب تأسیسات آبرسانی از جمله خسارت های وارد شده به محصولات کشاورزی هستند.
وی با بیان اینکه محصولات زراعی در سطح ۵ هزار هکتار متحمل ۲۰ درصد خسارت شده اند، اضافه کرد: برآورد اولیه خسارت وارد شده که محصولات زراعی استان بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال است.
کریم زاده به خسارت ۳۰ درصدی وارد شده به محصولات باغی استان اشاره و اظهار کرد: طبق برآورد اولیه، معادل ۴۴ هزار میلیارد ریال خسارت به ۴ هزار هکتار از باغات استان در اثر تندباد هفته جاری وارد شده است.
این مسئول با اشاره به خسارت ۳۵ هزار میلیارد ریالی در بخش تأسیسات و محصولات دامی و شیلات استان، افزود: به ۲۰ هزار هکتار از منابع طبیعی استان، خسارتی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال بر اثر این تندباد وارد شده است. همچنین خسارت وارد شده به تأسیسات زیربنایی و منابع آبی استان نیز ۹ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

 

46

کد خبر 765634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =