شرکت خودروسازی تسلا گفته است که هنوز دلیلی که باعث تصادف مدل ایکس این خودرو شده است،مشخص نیست؛تصادفی که روز جمعه منجر به کشته شدن راننده شده و فشارها بر روی آیلان ماسک مدیرعامل خودرسازی تسلا را افزایش داده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از بلومبرگ، خودروساز تسلا اعلام کرده که این شرکت قادر به شناسایی نقاطی از خودرو که منجر به تصادف شده،نیست.البته تسلا اعلام نکرده که راننده خودروی تصادف کرده،آیا هنگام رانندگی از سیستم اتوپایلوت(رانندگی خودکار) استفاده کرده است یا نه.

اگرچه عوامل این تصادف توسط مقامات شرکت خودروسازی تسلا  و با دستور مستقیم ماسک مدیرعامل این شرکت مورد بررسی قرار گرفته است،با این حال نگرانی ها درباره بازار خودروهای الکترویکی با این تصادف افزایش یافته است که این تصادف ممکن است منجر به عدم دستیابی به مدل های سه بعدی شود.

این تصادف همچنین سئوالاتی را درباره آینده خودروهای بدون سرنشین را افزایش داده است.این تصادف مرگبار که اخیرا اتفاق افتاد گرانی درباره آینده صنعت خودروسازی با فناوری های جدید را تحت تاثیر قرار داده است.

سازمان حمل و نقل بین المللی ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که تحقیقات در باره آنچه منجر به این تصادف شده است،را آغاز کرده است.

تسلا گفته است که بسته هایی برای زمانی که آتش سوزی اتفاق می افتد برای این خودرو طراحی شده است که زمانی که آتش سوزی اتفاق می افتد،سرنشینان زمان بیشتری را برای خارج شدن از ماشین داشته باشند.

این شرکت درعین حال تاکید کرده است که آنچه منجر به تصادف شده ناشی از آتش سوزی در مدل X این خودرو نبوده است.

 

3535

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 765765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =