۰ نفر
۱۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵

مهر نوشت: جانشین رئیس سازمان راهداری در امور ایمنی با اشاره به استقرار ۱۴ هزار راهدار برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی گفت:در ایام نوروز تاکنون حدود ۵۸۰ هزار سفر از طریق حمل و نقل عمومی انجام شد.

حیدر نوروزی گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ایام نوروز با ۹ هزار و ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری تندرو و کندرو و نیز هزار و ۲۰۰ گروه امدادرسانی در مقاطع مختلف این ایام مشغول عملیات راهداری است.

وی تصریح کرد: از آغاز سفرهای نوروزی بیشترین تردد مربوط به استان تهران با ۹ و نیم میلیون تردد و پس از آن ، استان های البرز، مازندران، گیلان، قزوین و شهرهای زیارتی می شود.

نوروزی افزود: یک نکته مهم در این سفرها ایمنی در حمل و نقل عمومی کشور است که از این طریق تاکنون حدود ۵۸۰ هزار سفر با اتوبوس، مینی بوس و تاکسی انجام شده است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۵ و نیم میلیون مسافر با وسایل حمل و نقل عمومی جابجا شده اند و ما در این حوزه با حوادث کمی روبرو بوده ایم، به افزایش ورود و خروج از مبادی مرزی کشور اشاره کرد و گفت: حدود یک میلیون و ۵۰ هزار نفر از مبادی مرزی کشور ورود و خروج داشتیم که بیشترین میزان از مرزهای مهران، بازرگان و شلمچه بوده است.

نوروزی با اشاره به پایان سفرهای نوروزی به رانندگان توصیه کرد به تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی توجه داشته باشند زیرا علائم، زبان گویای راهها هستند.

وی اضافه کرد: در ۳۰ کیلومتری نزدیک شهرها ترافیک درون و برون شهری با هم ترکیب می شود و رانندگان باید دقت بیشتری داشته باشند چرا که در این محدوده بیشترین حوادث رخ می دهد.

نوروزی همچنین گفت: در زمان طلوع و غروب خورشید هم باید دقت بیشتری داشت چرا که با توجه به شرایط محیطی امکان بروز حوادث وجود دارد.

35225

کد خبر 766389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =