ایلنا نوشت: یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: درسال جدید علاوه براینکه بین مسئولان نیاز به انسجام ملی و تفاهم است باید بین احزاب هم این تفاهم شکل بگیرد ؛چرا که تمام مسئولان هم گرایش سیاسی دارند و باید برای گرایش سیاسی خود تابلو تعیین کنند.

قاسم میرزایی نکو در ارزیابی از تحولات سیاسی و اجتماعی سال گذشته کشور گفت: سال ۹۶ به نظر من از نظر سیاسی دو موفقیت داشت که انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بود که هر دوی آنها اقبال زیادی داشت. اما یکی از اتفاقات سال ۹۶ برهم خوردن برجام به واسطه فرد نابهنجاری مانند ترامپ بود.

نماینده مردم دماوند ادامه داد: فکر می‌کنم توقعی که مردم و مجلس از دولت داشتند در بخش سیاسی تحقق پیدا نکرد که از مهمترین آنها رفع حصر و آزادی زندانیان بود. البته مهمتر از آن فضای سیاسی است که همچنان به طور امنیتی اداره می‌شود.

وی در خصوص عملکرد هرسه قوه در سال ۹۶ اظهار داشت: قوه‌قضائیه نمره خوبی نمی‌گیرد. قوه مقننه نمره قبولی را می‌گیرد و قوه مجریه هم با ارفاق قبول می‌شود. 

عضو فراکسیون امید افزود: درسال جاری علاوه براینکه بین مسئولان نیاز به انسجام ملی و تفاهم  است باید بین احزاب هم این تفاهم شکل بگیرد چرا که تمام مسئولان هم گرایش سیاسی دارند و باید برای گرایش سیاسی خود تابلو تعیین کنند. هر چه گفت‌وگوهای بیشتری انجام شود شرایط کشور بهتر خواهد شد. به نظر من سران قوا باید به احزاب اهمیت بیشتری بدهند و فضا را برای فعالیت آنها بیشتر فراهم کنند.

این نماینده مجلس اصلاح‌طلب در خصوص ریزش سرمایه‌های اجتماعی دولت در سال ۹۶ گفت: در خصوص نیروهای اجتماعی که گفته می‌شود ریزش داشته‌اند می‌توانم بگویم مردم تغییر رفتار ندادند و ریزشی هم صورت نگرفته است هر چند که سیل انتقادها بالا رفته است و مردم به شدت ناراضی هستند اما باز هم در مسائل خاص مملکتی در کنار یکدیگر خواهند بود.

 وی در پایان گفت: دولت باید در سال ۹۷ به احزاب توجه کند و ممیزی از احزاب حذف شود چرا که حزب به عنوان یک سوپاپ اطمینان برای دولت و حکومت عمل می‌کند.

پیگیری حفظ امنیت داده های افراد در فضای مجازی

همچنین میزان نوشت: رمضانعلی سبحانی‌فر گفت: کمیته ارتباطات مجلس لایحه «حفظ امنیت داده‌های افراد در فضای مجازی» را پیگیری خواهد کرد.

وی تأکید کرد: دولت و مرکز پژهش‌های مجلس هم به مانند کمیته ارتباطات مجلس بر روی این لایحه فعالیت داشته‌اند.

رئیس «کمیته ارتباطات» مجلس تصریح کرد: قانون حفظ داده‌ها در فضای مجازی می‌تواند به اعتمادسازی مردم در این فضا کمک کند و مشکلات در این زمینه را کاهش دهد.

27216

کد خبر 766553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =