۰ نفر
۱۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و دویست هزار وسیله نقلیه از تهران و البرز خارج شده اند و پایان تعطیلات بازخواهند گشت، به شهروندان توصیه کرد به منظور کم شدن تراکم ورودی در این استان ها زمان بازگشت خود را مدیریت و به روزهای آتی موکول کنند.

به گزارش خبرآنلاین، عباس آخوندی، با اشاره به اینکه آمار سامانه‌های تردد شمار در محورهای شریانی کشور حاکی از عدم مراجعت تعداد قابل ملاحظه‌ای از خودروهای شخصی به پایتخت که به سفرهای نوروزی رفته‌اند ، است، یادآور شد: با توجه به خروج بیش از یک میلیون و دویست هزار وسیله نقلیه از تهران و البرز از آغاز طرح نوروزی تاکنون و عدم مراجعت بخش قابل توجهی از این تعداد خودرو و هموطنان از یک سو و انباشت بیش از ٥٥٠ هزار دستگاه خودرو در حال حاضر در استان‌های مازندران و گیلان پیش بینی می‌شود در صورت عدم مدیریت بر بازگشت از سفر توسط هموطنان ، در ورودی های شهر تهران و کرج در روز پایان تعطیلات نوروزی ترافیک و تراکم ورودی خواهد بود .

وزیر راه و شهرسازی ضمن قدردانی و تشکر از شهروندان که با صبوری و همکاری کم نظیر با نیروهای امدادی و خدماتی مستقر در جاده های کشور در نوروز امسال سفرهای خوب و رضایت بخشی داشتند، تصریح کرد : با توجه به این که حجم خودروها و مسافران نوروزی به تدریج و در فاصله زمانی حدود دو هفته‌ای از تهران خارج شده‌اند .

 وی‌تصریح کرد: هم اینک ضرورت دارد مردم عزیز و فهیم همچون گذشته برای جلوگیری از ازدحام ورود به پایتخت همکاری و اهتمام جدی با تمامی تلاشگران اعم از راهداران ، پلیس راهور و پلیس راه ، هلال احمر ، اورژانس و سایر نهادها داشته باشند و ضمن مدیریت بر بازگشت سفر خود ، مراجعت به تهران را به روزهای آتی موکول کنند.

وی تاکید کرد: شهروندان و رانندگان با صبر ، حوصله و با آرامش تمام و پرهیز از عجله و شتاب رانندگی کنند تا ایمن و به سلامت و با خاطراتی خوب تعطیلات نوروز را پشت سر گذارند .

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر وجود اطلاعات لحظه‌ای و مورد نیاز مسافران در مرکز مدیریت راه های کشور ، توصیه کرد: مسافران از سامانه جامع ١٤١ شامل تلفن گویا ، اپ ، سایت ١٤١ همچنین سیستم پیام کوتاه ١٠٠٠١٤١ با دریافت آخرین اطلاعات از وضع راه های کشور سفر کنند.

 

35223

کد خبر 766600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =