دارو گران می‌شود/ افزایش قیمت‌ها براساس نرخ تورم

ایرنا نوشت: سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: امسال افزایش یا کاهش قیمت داروها مانند گذشته، ذیل عنوان منطقی شدن قیمت ها در کمیته قیمت گذاری دارو در این سازمان تصمیم گیری خواهد شد اما درصورت افزایش، میزان آن براساس نرخ رسمی تورم خواهد بود.

کیانوش جهانپور اظهار کرد: قیمت داروها براساس برآوردهای انجام شده شامل هزینه ها، منابع انسانی و برابری نرخ ارز تعیین می شود.
وی گفت: برای تغییر قیمت و منطقی شدن بهای داروها در طول سال، به طور مستمر در مورد داروهای تولید داخل و وارداتی تصمیم گیری می شود.
وی بیان کرد: افزایش هزینه ها ممکن است منجر به افزایش قیمت داروها شود که در آن صورت میزان افزایش تا سقف نرخ تورم خواهد بود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: البته هر سال مواردی از داروها نیز بوده اند که بجای افزایش قیمت، کاهش قیمت داشته اند که این تغییر قیمت ها به صورت مستمر اعلام شده اند.
به گفته جهانپور ؛ افزایش قیمت دارو در سال گذشته براساس نرخ تورم حداکثر تا 9 درصد اعمال شد.
در سال گذشته دست کم قیمت 15 قلم دارو تغییر کرد.
یکی از مشکلات پیش آمده درباره قیمت داروها در سال گذشته این بود که برخی داروها با قیمتی متفاوت از قیمت درج شده روی بسته بندی ها به مردم عرضه می شد که غلامرضا اصغری رئیس سازمان غذا و دارو در این باره گفت که قیمت داروها همگام با نرخ تورم، تغییر کرده و با قیمت های جدید عرضه می شود اما شرکت های پخش تعدادی جعبه از قبل دارند که قیمت قدیمی روی آن درج شده است.

47236

کد خبر 766815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RO ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
    0 0
    مسخره میکنید مردم رو.دارو سال قبل 9 درصد افزایش قیمت داشتخود داروخانه ها قیمت های قبلی رو خط زده بودند و قیمت های جدید که حداقل 20 درصد گرانتر بود رو با خودکار نوشته بودند رو دارو.تازه این برای دارو های بود که جعبه داشتند .دارو هایی که بصورت 10 تایی هستند و جایی برای درج قیمت ندارند که هیچ