واحد مرکزی خبر نوشت: آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر نگاه ویژه دولت به طرح تحول سلامت همانند گذشته بر لزوم استمرار حمایت دولت از سلامت و بهداشت جامعه تاکید کرد.

آيت الله مکارم شيرازي با اشاره به نامگذاری سال به حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اقلام پزشکي ساخت داخل را سبب ايجاد اشتغال و افزایش امید در کشور دانست.

وی از توليد کنندگان دارو خواست براي برخوردارشدن از حمايت مردمي بر کيفيت توليدات خود بيفزايند.

آيت الله مکارم شيرازي طب سنتي که در چارچوب قانون و ضوابط باشد را تاثير گذار و مورد تاييد قرار داد و تصريح کرد: در روايات و احاديث اهل بیت (ع) چيزي به نام طب اسلامي وجود ندارد وبرخي با يک مشت خرافات هم به اسلام وهم به طب سنتي آسيب مي زنند.

در ابتداي اين ديدار وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ابراز اميدواري کرد تاپايان دولت دوازدهم ، 900 تخت به تخت های بيمارستاني استان افزوده شود.

وی از بي ضابطه بودن طب اسلامي(سنتي)در کشور انتقاد کرد وافزود : برخي افراد، بدون تخصص و با هدف کسب درآمد وارد اين عرصه مي شوند که هم براي طب سنتي و هم براي روحانيت مشکل آفريني می کنند.

وزير بهداشت ، در مان و آموزش پزشکی بر حمايت از گروههای کم درآمد در طرح تحول سلامت تاکيد کرد وگفت : در حال حاضر هيچ جنازه ای به دلیل ناتوانی مالي خانواده متوفی در بيمارستان نگه داشته نمي شود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 767290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =