آیت‌الله نوری همدانی: برخی با عنوان طب‌اسلامی سوء‌استفاده می‌کنند که وزارت‌بهداشت باید با آنها برخورد کند

ایلنا نوشت: آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با وزیر بهداشت با تاکید بر این که طرح تحول سلامت خدمت بزرگی به مردم بود گفت: خدمات مسئولان کشور در عرصه های مختلف با هم متفاوت است و خدمات پزشکی و درمانی و بهداشتی از بهترین و مهمترین خدمات به مردم است.

آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با وزیر بهداشت با اشاره به این که طرح تحول سلامت خدمت بزرگی به مردم کشور بود، گفت: در اسلام همه خدمت ها و همه علوم، در یک رتبه هستند ولی برخی از علوم دارای اهمیت هستند؛ یکی از این علوم، علوم مرتبط به طب و بهداشت است.

وی افزود: به قول فرمایش حضرت امام صادق(ع) در هر منطقه مسکونی باید به سه گروه حضور داشته باشند؛ اولین گروه، فقهایی هستند که اسلام شناس هستند و اسلام را با همه ابعاد آن می شناسند؛ گروه دوم طبیان بصیر و معتمد هستند که بتوانند مردم را درمان کنند و گروه سوم نیز امیران مدیر و عادل هستند.

آیت الله نوری همدانی افزود: فعالیت بهداشتی در کشور، فعالیت بسیار مهم است؛ در اسلام از طب به عنوان یک مساله مهم یاد شده است؛ در اسلام بر این نکته تاکید شده است که اگر کاری نیز قرار است انجام شود به بهترین نحو انجام شود و در عرصه پزشکی نیز باید چنین عمل کرد.

وی گفت: خدمات مسئولان کشور در عرصه های مختلف با هم متفاوت است و خدمات پزشکی و درمانی و بهداشتی از بهترین و مهمترین خدمات به مردم است که مردم نیز رضایت دارند؛ قضاوت مردم نسبت به فعالیت پزشکی در کشور مثبت است ولی نسبت به برخی از امور که مرتبط به معیشت است مردم راضی نیستند که در این زمینه باید توجه شود که همه جریان ها در کشور به شکل یکنواخت انجام شود تا مایه رضایت مردم را فراهم کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به شعار امسال نیز که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شد گفت: مساله حمایت از کالای ایرانی بسیار مهم است؛ باید سعی کنید که تجهیزات پزشکی در کشور تولید شود.

وی گفت: در زمینه طب اسلامی باید توجه داشت که اسلام با تمام ابعاد زندگی بشر در ارتباط است؛ برخی از این مساله سوءاستفاده می کنند که باید از این سوء استفاده جلوگیری کنند.ورزش ریشه همه دواها است زیرا امراضی که در سنین بالا رخ می دهد همگی با ورزش پیوسته از بین می رود؛ اگر انسان با ورزش همراه باشد و هر روز حرکت منظم و مداوم داشته باشد قطعا در مقابل بیماری ها مقاوم خواهد شد؛ اگر ورزش فراگیر شود شاید ۵۰ درصد مطب ها و داروخانه ها خلوت شوند.

47236

کد خبر 767366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بینام IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
    0 0
    بازم خبر ناقص کاشکی اون خبرگزاری این قسمت رو هم منتشر میکرد... "معظم له بیان کردند: در زمینه طب اسلامی باید توجه داشت که اسلام با تمام ابعاد زندگی بشر در ارتباط است؛ اگر کسی بگوید که طب اسلامی را منکر شود کار درستی انجام نداده است ولی برخی از این مساله سوءاستفاده می‌کنند که باید از این سوءاستفاده جلوگیری کنند"