۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۴:۱۲

مشروح گفت‌وگو با محمد میرمحمدی دبیرکل حزب تمدن اسلامی.

حزب تمدن اسلامی به دبیرکلی محمد میرمحمدی نماینده سابق قم، در انتخابات ریاست جمهوری گذشته از جمله حامیان اکبر هاشمی رفسنجانی بود. با این حال برخی اخبار حکایت از تغییر موضع این حزب در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم دارد. دیدار اخیر برخی از اعضای این حزب با میرحسین موسوی این تصور را ایجاد کرد که این حزب از حامیان موسوی در انتخابات آتی خواهد بود. صدور بیانیه اصولگرایان حامی موسوی و اعلام موجودیت "جبهه حامیان موسوی" نیز بر این شائبه افزود که حزب تمدن اسلامی از جمله حامیان اصولگرای این کاندیدا است. مجموعه این سؤالات را با محمد میرمحمدی در میان گذاشتیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

آیا تاکنون موضع انتخاباتی حزب تمدن اسلامی مشخص شده است؟
نه کاملاً. همچنان جلسات ما برای این منظور ادامه دارد. ان شاءالله تا روز چهارشنبه به نتیجه می‌رسیم.

اما گفته شده است که شما قصد دارید از کاندیداتوری آقای موسوی حمایت کنید.

هنوز به تصمیم نهایی نرسیده‌ایم. قصد هم نداریم با اعلام موضع زودهنگام جنجال‌آفرینی کنیم. تا روز چهارشنبه صبر کنید، موضعمان را اعلام خواهیم کرد.

اما دیدارتان با آقای موسوی شائبه حمایتتان از ایشان را تقویت کرده است. در این دیدار چه مذاکراتی داشتید؟

در این دیدار به برشماری خاطرات مشترکمان با آقای موسوی پرداختیم و از روحانیت به عنوان خاستگاه مشترکمان سخن گفتیم. آقای موسوی هم بر این اساس گفتند که همه دور هم و با هم می‌توانیم کار کنیم. ایشان وحدت در عین کثرت را ممکن خواندند و گفتند که می‌شود افراد کثیر باشند ولی در مسائل حس واحدی داشته باشند و منافع ملی ما هم همین را اقتضا می‌کند. اگر شکافی پیش بیاید و این وحدت را از بین ببرد، یک مصیبت و ‌آسیب برای جامعه است.

در این دیدار از آقای موسوی اعلام حمایت کردید یا آن را به آینده موکول کردید؟

همانطور که گفتم هنوز از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده‌ایم. تا چهارشنبه صبر کنید موضعمان را اعلام می‌کنیم.

در بیانیه انتخاباتی‌ای که 10 روز پیش از سوی حزب تمدن اسلامی منتشر شد، مواردی آمده بود که گویای انتقادات این حزب به عملکرد دولت نهم بود. آیا می‌توان این موارد را به حساب آن گذاشت که شما قطعاً از احمدی‌نژاد حمایت نخواهید کرد؟

ما همواره در چهار سال گذشته انتقادات منصفانه‌ای به عملکرد دولت نهم و شخص آقای احمدی‌نژاد داشته‌ایم که آنها را عنوان هم کردیم. اما اینکه حالا از ایشان حمایت کنیم یا نه را هم در روز چهارشنبه مشخص می‌کنیم.

کد خبر 7696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =