۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۳:۴۷

مریم جمشیدی

در بحبوحه اخبار انتخاباتی، محتوای دیدار اعضای جمعیت زنان جمهوری اسلامی با میرحسین موسوی که در فرهنگستان هنر برگزار شد آنقدر انعکاس نیافت که تکذیبیه زهرا مصطفوی، فرزند امام خمینی (ره) باعث شد تا یک بار دیگر نگاهها به آنچه در جلسه مذکور میان دختر بنیان‌گذار انقلاب و نخست‌وزیر مورد حمایت امام خمینی‌(ره) رد و بدل شد؛ معطوف شود.

جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از میرحسین موسوی حمایت کرده است و اعضای آن نشستی را با موسوی برگزار کردند اما طرح یک پرسش از میرحسین باعث شد تا حاشیه‌های این جلسه مورد توجه قرار بگیرد. نحوه تعامل میرحسین با اعضای نهضت آزادی وی را با پرسش جدی یکی از اعضای بیت امام مواجه کرد مبنی بر اینکه: «زمانی در سخنانتان درباره نهضت آزادی اعلام کردید که با آنها اختلاف نظر دارید و پس از آن فرمودید که با آنها روابط دوستانه دارید و زمانی نیز گفتید که ما وقتی با افرادی اختلاف نظر داریم، قرار بر این نیست که آنها را کنار بگذاریم، حال پرسش من این است که چگونه می‌توانیم افرادی را که با آنها اختلاف نظر داریم، در مناصب اجرایی به کار گرفته و به آنها مسئولیت بسپاریم؟» پاسخی که موسوی به مصطفوی می‌دهد رسانه‌ای نشد چرا گفته می‌شود وی از خبرنگاران می‌خواهد جلسه را ترک کنند. این بخش با جنحال‌سازی رسانه‌های حامی رقبای میرحسین همراه می‌شود. در همین راستا بود که یک سایت منسوب به محسن رضایی؛ مدعی می‌شود دختر امام در گفت و گویی اختصاصی با آنان تصریح می‌کند که در تصمیم خود درباره حمایت از موسوی تجدیدنظر می‌کنند.

اما ساعتی از انتشار این خبر نمی‌گذرد که دکتر مصطفوی منکر انجام مصاحبه مذکور می‌شود. البته وی طرح سؤالش ازمهندس موسوی را تکذیب نمی‌کند. با این وجود به نظر می‌رسد وی از پاسخ مهندس قانع شده وهم چنان حامی وی بماند. پاسخی که باید ماهیتی مشابه آنچه که میرحسین قبلاً درباره نهضت آزادی گفت داشته باشد: «تا زمانی که اختلافات سیاسی وجود داشته باشد با اعضای نهضت آزادی کار سیاسی نمی‌کنیم، اما بنده چون به فکر آخرت خود هستم هرگز این گروهها را ملحد نمی‌دانم.»

کد خبر 7689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۸۸/۰۲/۲۱
    0 0
    سایت قلم فردای آن روز اطلاعیه جدید جمعیت زنان را که پرسش و پاسخ دکتر مصطفوی و مهندس موسوی در آن آمده است درج کرده و حمایت دوباره دختر امام از موسوی را تأکید کرده است لطفا آن را منتشر کنید