ایرنا نوشت : مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه پیش از نشست شورای امور خارجی اتحادیه اروپا گفت: حفظ برجام برای اروپا حیاتی است و وزیران خارجه اتحادیه اروپا امروز بار دیگر تعهد خود به اجرای کامل برجام را مورد تاکید قرار خواهند داد.

موگرینی در گفتگو با خبرنگاران در لوکزامبورگ گفت: انتظار دارم که وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست امروز حمایت قوی اروپا به اجرای کامل توافق هسته ای با ایران توسط همه طرفها را مورد تاکید قرار دهند.
وی افزود: سه کشور اروپایی طرف برجام (انگلیس ، فرانسه و آلمان) سایر اعضا را از نتیجه تلاشها بخصوص در ارتباط با دولت آمریکا و همچنین ادامه کار ما با ایران برای تداوم پایبندی به برجام را آگاه خواهند کرد.
موگرینی در پاسخ به سوال خبرنگاران نیز گفت: ما در زمان حاضر تحریم هایی علیه ایران در ارتباط با موضوعات غیر هسته ای داریم اما امروز هیچ تصمیمی برای تحریم (جدید) ایران نداریم.
وی تاکید کرد: ما تمام تلاش خود را می کنیم که با دوستان آمریکایی خود کار کنیم و این مساله را تضمین کنیم که همه طرفها به اجرای کامل برجام متعهد باقی بمانند.
موگرینی تصریح کرد: جلسه قبلی کمیسیون مشترک برجام بسیار مثبت بود و همه تاکید کردند که ایران به تعهدات هسته ای خود کاملا پایبند بوده و آژانس بین المللی انرژی اتمی 11بار این مساله را تائید کرده است. حفظ اعتبار آژانس بخصوص در شرایطی که امیدواریم وارد بحث هایی با کره شمالی بشویم، حیاتی است.
وی افزود: کارها ادامه دارد و ما اعتقاد داریم که حفظ وحدت در این زمینه ضروری است و اروپایی ها همواره به روشنی بیان کرده اند که برای ما حفظ برجام حیاتی است و متضمن منافع استراتژیک ما است و ما به آن پایبند خواهیم بود.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که بحث اصلی جلسه امروز وزیران خارجه اروپا موضوع سوریه و تسهیل مذاکرات ژنو است.

52311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 770077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا DE ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  0 0
  احتمال دارد که به علت فشار فرستاده ویژه آمریکایی ها هواپیمایی ماهان مورد تحریم قرار گرفته و اجازه فرود و برخواست در اروپا را از دست بدهد. توجیه این موجودات عقب مانده، نقش ماهان ایر در نقل و انتقال نیروهای نظامی به سوریه است. میتوان با اروپا اینگونه مذاکره و معامله کرد که برای جلوگیری از قطع مجوز پرواز، شرکت ماهان پروازهای خود را به سوریه برای مدتی متوقف میکند. حضور و مجوز شرکتهای هواپیمایی ایرانی در آسمان اروپا اساسی است. از طرف دیگر میتوان با تاسیس شرکت یا شرکتهای هواپیمایی جدید یا استفاده از شرکتهای هواپیمایی کوچکتر موجود که به اروپا یا سایر مسیرهای بین قاره ای پرواز ندارند عملیاتهای حیاتی لجیستیک و یا انتقال مسافران زیارتی به دمشق را ادامه داد.
 • رضا DE ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
  0 0
  انتقال مالکیت هواپیماهای مورد نیاز به شرکت کوچکتر مورد نظر و تهیه هواپیماهای کامرشیال با تعداد و ظرفیت متناسب به صورت استیجاری و غیره در کوتاه مدت ضروری است