ایران نوشت: مرد دوزنه که قرار بود صبح دیروز به اتهام قتل همسر اولش در شعبه چهارم دادگاه کیفری محاکمه شود با درخواست تازه وکیلش از دادگاه دوباره به زندان برگشت.

وکیل متهم مدعی شد موکلش قاتل نیست و همسر او بر اثر مصرف دارو جان باخته است به همین خاطر از قضات دادگاه خواست تا گزارش سم شناسی پزشکی قانونی را بررسی کنند.

این پرونده چهارم شهریور سال ۹۳، با اعلام خبر قتل زنی به نام راضیه در دستور کار مأموران پلیس کهریزک قرار گرفت. در نخستین بررسی‌ها مشخص شد وی با همسرش هادی درگیر و مجروح شده است. اما پس از انتقال به بیمارستان بر اثر خونریزی مغزی فوت کرده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، مشخص شد علت فوت ضربه مغزی و فشار بر عناصر حیاتی گردن بوده است به این ترتیب پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد.

پلیس در ادامه تحقیقات دریافت که هادی یک زن دیگر نیز دارد بنابراین مینا احضار شد و تحت بازجویی قرار گرفت. وی به مأموران گفت: «من و راضیه با هم رابطه خوبی داشتیم. چند روز قبل از حادثه راضیه به خانه پدرش رفته بود و روز حادثه در حالی که من و هادی در خانه تنها بودیم او از خانه پدرش برگشت. هادی ناراحت شد و گفت راضیه باید با او تماس می‌گرفت تا خودش دنبالش برود.همین بهانه‌ درگیری آنها شد و هادی او را بشدت کتک زد و راضیه بیهوش شد. من هم قصد پادرمیانی داشتم، اما هادی مرا هم کتک زد به همین دلیل به خانه خودم برگشتم. فردای آن روز بود که به خانه آنها رفتم، اما متوجه شدم راضیه همچنان بیهوش است و از هادی خبری نیست. آن‌جا بود که با برادر راضیه تماس گرفتم و او خواهرش را به بیمارستان برد.‌»

با اظهارات زن جوان، هادی دستگیر شد و به درگیری و کتک زدن هر دو همسرش اعتراف کرد، اما قتل را انکار کرد. پرونده با کامل شدن تحقیقات و صدور کیفرخواست علیه مرد دو زنه به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

متهم در جلسه قبلی به ریاست قاضی عبداللهی پای میز محاکمه قرار گرفت و بعد از اعلام رسمیت جلسه، یکی از اولیای‌دم که دختر ۱۱‌ساله متهم بود خلاف درخواستش در دادسرا از قصاص پدر اعلام گذشت کرد. سپس معاون قوه‌قضائیه از طرف فرزند صغیر دیگر متهم نیز درخواست دیه کرد.

در ادامه پدر مقتول برای متهم درخواست قصاص کرد. او در پاسخ به پیشنهاد ریاست دادگاه مبنی بر گذشت از قصاص گفت در صورت پرداخت ۷۰۰ میلیون تومان دیه حاضر به گذشت است در غیر اینصورت حاضر است سهم دو فرزند متهم را پرداخت کند تا دامادش قصاص شود.

بعد از اعلام درخواست از سوی اولیای‌دم، متهم در جایگاه قرار گرفت و بار دیگر جرمش را انکار کرد. در جلسه دیروز هم متهم از زندان به شعبه چهارم منتقل شد در ابتدای جلسه وکیل متهم ادعا کرد :مقتول دراثر مصرف دارو فوت کرده وموکلم تأثیری در مرگ او نداشته است. بنابراین قضات پس از مشورت رسیدگی به این پرونده را به زمان دیگری موکول کردند تا گزارش پزشکی قانونی درباره علت فوت مقتول آماده شود.

45302

کد خبر 770256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  1 0
  وكيل چه نميكنه
 • بی نام RU ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  2 0
  من سر در نمیام،نکنه چون مقتول حاضر نشده داور ها را بخوره کتک خورده