۰ نفر
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳

مدیرعامل شرکت توانیرگفت: در سال جاری و به ویژه در فصل پیک، افزایش مصرف برق و کمبود نقدینگی از مهم‌ترین چالش های پیش روی شرکت های توزیع نیروی برق کشور به شمار می‌رود.

به گزارش  خبرآنلاین به نقل از وزارت نیرو، مدیرعامل شرکت توانیر در نشست وزیر نیرو با مدیرعامل شرکت های توزیع نیروی برق سراسر کشور گفت: امسال تابستان را سختی را پیش رو داریم؛ چرا که نه تنها با افزایش مصرف مواجه هستیم بلکه با کمبود نقدینگی نیز باید دست و پنجه نرم کنیم.

آرش کردی با اشاره به روش تعریف شده در بودجه سال جاری برای تخصیص منابع صنعت برق اظهارداشت: بر اساس قانون بودجه امسال، منابع صنعت برق ابتدا به حساب سازمان هدفمندی واریز و سپس به صنعت برق تخصیص خواهد یافت.  شرکت توانیر تمام تلاش خود را برای روان سازی جریان نقدینگی به کارخواهد بست تا در خدمت رسانی به مردم خللی وارد نشود.

مدیرعامل شرکت توانیر همچنین به لزوم مدیریت مصرف برق و توجه جدی تر به اعمال راهکارهای کاهش مصرف نیز پرداخت و گفت: امسال با توجه به کمبود بارش ها، ظرفیت کمتری از نیروگاه‌های برق آبی را در اختیار خواهیم داشت که این موضوع وظایف شرکت های توزیع را در توجه به مدیریت مصرف بیش ازگذشته سنگین تر می کند.

این مقام مسوول همچنین از ضرورت نصب کنتورهای هوشمند بر روی مولدهای خود تامین و DG ها سخن گفت و یادآور شد: برای آگاهی از میزان نقشی که مولدهای خود تامین و DG ها در تامین برق ساعت های پیک دارند، باید برای اندازه‌پذیر کردن و مانیتور این سیستم‌ها، درهمین فرصت باقی مانده اقدام شود.

مدیرعامل شرکت توانیر در عین حال با اشاره به رشد ۳.۳ درصدی مشترکان در سال ۹۶، خاطرنشان کرد: این درحالی است که در سال گذشته با وجود رشد ۳.۳ درصدی مشترکان، افزایش ۷.۷ درصدی مصرف برق را شاهد بودیم که این موضوع حکایت از روند فزاینده مصرف در کشور دارد که باید با دقت در این خصوص بررسی شود. اگر اعداد و ارقامی که برای مدیریت مصرف در نظر گرفته شده است، محقق نشود، شرایط سخت ترخواهد شد.

مدیرعامل توانیر در عین حال به بحث تجدیدپذیرها هم اشاره کرد و گفت: روند احداث تجدیدپذیرها در استان‌های مختلف باید بر اساس برنامه توسعه ششم پیگیری شود؛ چرا که ظرفیت خاصی در برنامه برای توسعه تجدیدپذیرها پیش بینی شده است .

 

3535

کد خبر 770697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد A1 ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
  0 0
  تو این مملکت کلن کی رفاه و آسایش داریم؟
 • بی نام A1 ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
  0 0
  مسئولین عزیز خواهش می کنم گاهی شادی هاتونم با مردم قسمت کنین. چرا مردم فقط شریک غمها هستند؟
 • بی نام IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
  0 0
  یک بار نشد یه خبر خوش بشنویم