۰ نفر
۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵

تسنیم نوشت: دامپروری سنتی در زیستگاه حیات وحش ساعاتی پیش، تعارضی دیگر میان انسان و حیات وحش را رقم زد که طی آن یک چوپان پس از درگیری با یک پلنگ مجروح و روانه بیمارستان شد.

دامپروری سنتی در زیستگاه حیات وحش ساعاتی پیش، تعارضی دیگر میان انسان و حیات وحش را رقم زد که طی آن یک چوپان پس از درگیری با یک پلنگ در جنگل سوار بالا از توابع بخش مرکزی شهرستان کلاله در استان گلستان از ناحیه فک مجروح و روانه بیمارستان شد.

یکی از پرستاران بیمارستان مطهری گنبد درباره وضعیت این چوپان می‌گوید: حال عمومی پیخی پیری، چوپان 37 ساله کلاله‌ای مساعد است اما وی از ناحیه فک دچار آسیب قابل توجهی شده است و تحت درمان قرار دارد.

گفتنی است، دامپروی سنتی در زیستگاه‌های حیات وحش، همواره تعارضاتی تلخ میان انسان و حیات وحش را رقم می‌زند که حاصل آن مصدومیت انسان، خسارت به دام‌ها و البته خسارات جدی از مصدومیت گرفته تا کشتار به حیات وحش است.

در حالی که لزوم تبدیل دامپروری سنتی به صنعتی همواره مورد تاکید قرار گرفته و یکی از مهمترین طرح‌های اقتصاد مقاومتی قلمداد شده اما تا کنون اراده‌ای استوار برای تحقق این تحول سازنده از سوی دولت و سوی مجلس شورای اسلامی مشاهده نشده است.

۴۲۲۳۸

کد خبر 771069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =