رکنا نوشت:نیمه شب 20 دی ماه سال 91 زن میانسالی به پلیس آگاهی تهران رفت و از ناپدید شدن دخترش خبر داد.

وی گفت : ظهر امروز دختر 22 ساله ام به نام یاسمن با ماشین شخصی اش از خانه مان در فرمانیه بیرون رفت و قرار بود به کافی نت اطراف محل زندگی مان برود اما دیگر برنگشت.

این زن ادامه داد: ساعت 9 شب یک پیامک وحشتناک به دستم رسید.این پیامک با گوشی موبایل یاسمن ارسال شده بود که در آن نوشته بود دخترم ربوده شده است .آدم رباها در ازای آزادی دخترم 3 میلیارد تومان تروال چک 50 هزار تومانی خواسته اند.

به دنبال اطلاعاتی که زن میانسال به پلیس داد تحقیقات پلیسی آغاز شد. ماموران در نخستین گام مشخصات خودروی تویوتا یاسمن را در اختیار تمامی واحدهای گشتی قرار دادند و از مادر دختر دانشجو خواستند در صورت تماس تلفنی آدم رباها ادعا کند در تلاش برای تهیه تروال چک است.

پلیس همچنین به سراغ همکلاسی های یاسمن رفت و به پرس و جو پرداخت. به این ترتیب مشخص شد دختر جوان آخرین بار با پسر 25 ساله ای به نام حمیدرضا که هم دانشکده ای اش بود قرار ملاقات داشت.

با افشای این ماجرا پسرجوان در کامرانیه جنوبی تهران ردیابی و نیمه شب 22 دی 91بازداشت شد. پلیس در بازرسی خانه این پسر ، مدارک شناسایی یاسمن را کشف کرد.

وی در بازجویی ها گفت: یک سال پیش در دانشکده با یاسمن آشنا شدم. روز 20 دی به بهانه انجام پروژه تحقیقاتی در فرمانیه با او قرار گذاشتم.من سوار ماشین یاسمن شدم و از او خواستم پیش از رفتن به کافی نت ، مقابل یک آبمیوه فروشی در خیابان اندرزگو توقف کند. چون افسرده بودم پس از خریدن آب پرتقال ، در یکی از لیوانها سم سیانور ریختم تا خودکشی کنم.اما آب میوه آغشته به سم را اشتباهی به یاسمن دادم. دختر جوان بلافاصله پس از نوشیدن آب پرتقال جان سپرد .من که به شدت ترسیده بودم جنازه اش را به سوهانک بردم و دفن کردم. چون می دانستم وضعیت مالی خانواده یاسمن خوب است به فکر باجگیری افتادم. ماشین یاسمن را هم در مسیر بازگشت به خانه ام در یک کوچه خلوت رها کردم.

پس از اعتراف های تکان دهنده پسر دانشجو پلیس جنازه را در جاده سوهانک پیدا کرد. به این ترتیب حمید رضا پای میز محاکمه ایستاد.

در آن جلسه پدر و مادر یاسمن برای قاتل دخترشان حکم قصاص خواستند.

حمیدرضا نیز منکر قتل عمدی شد و ادعا کرد یاسمن را دوست داشته و مرگ او یک اتفاق بوده است.

در پایان جلسه هیات قضایی حمیدرضا را به اعدام،شلاق و زندان محکوم کرد. اما در آن میان پزشکی قانونی در گزارشی عجیب اعلام کرد DNA به دست آمده از بقایای جنازه با DNA پدر و مادر وی مطابقت ندارد. به این ترتیب تحقیقات پزشکی قانونی وارد فاز جدیدی شد.

در گزارش بعدی روشن شد DNA یاسمن با مادرش مطابقت داشته است.همین ماجرا موجب اختلافات گسترده بین پدر و مادر دختر قربانی و جدایی آنها از یکدیگر شد.

با اعلام گزارش نهایی پزشکی قانونی حکم قصاص شکست تا اولیای دم جدید شناسایی شوند.

به این ترتیب پرونده بار دیگر برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه دهم به ریاست قاضی محمد باقر قربان زاده و با حضور یک مستشار تشکیل شد مادر یاسمن که همراه سه پسرش در دادگاه حاضر شده بود برای حمیدرضا حکم قصاص خواست.

سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: باور کنید من قصد کشتن یاسمن را نداشتم.من برای خودکشی سم سیانور تهیه کرده بودم. آن را داخل آبمیوه ریختم. اما وقتی قصد داشتم سینی آبمیوه را از پنجره خودرو به یاسمن تعارف کنم لیوان ها جا به جا شد و من متوجه این موضوع نشدم. یاسمن به محض اینکه آبمیوه را نوشید از طعم تلخ آن شکایت کرد. قبل از اینکه بتوانم به او بگویم باقی آبمیوه را نخورد حال یاسمن بد شد و جان سپرد.

وی ادامه داد: می خواستم او را به بیمارستان ببرم اما چون نفس نمی کشید ترسیدم .من با موبایل یاسمن پیامکی برای مادرش فرستادم و از او پول خواستم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: می دانم مقصر قطعی مرگ دختر جوان من هستم.ولی باور کنید من انگیزه ای برای کشتن او نداشتم.

بنا به این گزارش، در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.


1717

 

کد خبر 771200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 15
 • بی نام A1 ۰۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  225
  اگه پسره از زندگی سیر شده و قصد پایان دادن به زندگیش رو داشته چرا الان به حکم اعدام اعتراض داره؟
 • بی نام A1 ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  147
  خوب اگه قصد خودکشی داشتی تو هم همانجا بقیه آبمیوه سیانور دار را می خوردی و یا اینکه بعدا خودکشیمی کردی. عجب داستان بی پایه ای سر هم کرده
 • بی نام A1 ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  105
  نقش روانشناس در جامعه ماچیست
 • مخاطب A1 ۰۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  211
  پدر دختره کیه؟ مادرش رو چرا اعدام نمیکنن؟ پسرا واسه کین؟ 28سال قبل که تلگرام نبوده، سریال ترکیه ای نبوده. بدبخت مرده... سمت ما سرما همه میوه ها رو سوزونده ولی از ترکیه خبر دارم که میوه هاشون سالمن، زلزله ام خیلی وقته اونجا نمیاد. چی فکر میکردیم چی شد.
  • بی نام A1 ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
   31
   ماشالا این همه موضوع بی ربط رو به هم ارتباط دادی...
  • بی نام A1 ۰۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
   25
   حالت خوبه اصلا؟
  • بی نام A1 ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
   19
   شما خودتو ناراحت نکن داداش
  • بی نام A1 ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
   25
   خودتم فهمیدی چی نوشتی میوه سرما چی زدی عمو تو فازیا
 • بی نام US ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  57
  این که مشخص شد یاسمن دختر آن مرد نبوده کار کیفرخواست بوده،این دروغ ها را هم وکیلت یادت داده،به خاطر همین کار های وکیلش هم شده و تو اعتراضی،به وی نکردی،خانواده مقتول نباید رضایت دهند
 • بی نام US ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  70
  پسره ژن خوب داشته که بعد از 6سال هنوز مجازات نشده،مثل بهمن پرتیراژ نبوده که ژن بد داشته باشه
 • بی نام A1 ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  84
  پسره اصلا قصد کشتنش و نداشته، بعد که مرده فکر کرده بهتر، باجگیری کنم؟؟؟ عجب
 • بی نام A1 ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  64
  الآن باید یه پرونده جدید به جرم فریب در ازدواج و خیانت برای مادره باز کنن.کسی که با چنین اعتماد به نفسی بیش از دو دهه واقعیت رو پنهان کرده و به سو استفاده و سواری گرفتن از یه مرد دیگه ادامه داده خودش یه خطر اجتماعیه.طبعا اولویت با مجازات قاتله ولی به نظرم بعد از این که پرونده قتل فیصله یافت باید برن سر وقت این زن خیانتکار
 • بی نام A1 ۰۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  62
  اين پسره که قصد خودکشي داست.خب وقتي ديد ليوان اشتباهي برداشته ميتونست بعدش خودش رو بکشه.حالا هم قانوني قرار هست کشته بشه ديگه چراي براي زندگي دست و پا ميزنه.... تحليل قضيه پدر واقعي دختر هم بماند براي مخالفان اينترنت و ماهواره و مدافعان حجاب اجباري اواخر دهه60 که مقتول متولد شده حجاب عمومي جامعه به استاندارد آنها خيلي نزديک تر بود
 • ناشناس A1 ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  36
  پیشداوری نکنیم شاید بچه در بیمارستان جابجا شده یا چندین احتمال دیگر به مادر تهمت نزنیم
  • احسان IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
   34
   یعنی نخبه ای شما. بچه جابه جا شده. بعد اونوقت اون بچهه چرا ژنش با مادره تطابق داره؟ باباهه جابه جا شده بچه نه
  • مخاطب A1 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
   25
   اگه بچه ای که تو بیمارستان عوض شده بود که دی ان ای اش با مادر مطابقت نداشت.
  • بی نام A1 ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
   22
   بچه مال مامانشه چی چی عوض شده
 • بی نام A1 ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  13
  چه خانوووم باوقااااری...
 • دولابی A1 ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  17
  این تیتر که پدرش کیه و فقط از قاتل گفته شده همخوانی نداره خبرانلاین و رکنا تیترزدن توضیح ندادن بقیه سایت ها ی وزین که فقط یه اشاره به کشف جنازه ...... مخالف ورود به ابروی دیگران هستم ولی حالا که رسانه یی شده خب باید این مادر اعدام بشه چون اون زمان دیگه فضای مجازی نبوده واین خانم شیطان بوده .زندگیشون پاشیده وپدر ومادر مقتول ازهم جدا شدن .ای کاش پزشک قانونی افشا نمیکرد واون دخترهم فوت کرده بوده دیگه هرچند شوکه هستم وبیخود دارم میگم.
 • ناشناس A1 ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  23
  پیش داوری تنهاحرفی هست که دراین مورد صدق نمیکنه ونتیجه آزمایش بعدی نشان داده که با ژن مادر همخوانی داشته و پدر نامشخص .... واضح تر میخوای شماکه میگی بیمارستان جابجاشده قانون همه اینارو بلده ومیفرستند آزمایش لااقل بگو افشا نمیشد بهتر بود بچاپ خبرانلاین