به مناسبت گرامی داشت روز جهانی زمین پاک مراسم پاکسازی منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، رئیس و کارکنان شبکه بهداشت شهرستان خرم آباد، دانش آموزان ، جوامع محلی و فعالین محیط زیست استان با شعار"نه به کیسه های پلاستیکی" برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در این مراسم با اشاره به بحث فرهنگ سازی و آموزش در حفاظت از محیط زیست به خصوص در موضوع پسماند، انجام این برنامه ها را جهت فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی ضروری برشمرد.

فتحی بیرانوند با اشاره به ماندگاری زیاد کیسه های پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف در طبیعت و نیز خطرات ناشی از استفاده از این مواد برای سلامتی انسان، خواستار استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی در مصارف روزانه شد.

وی با بیان اینکه آلودگی های ناشی از کیسه های پلاستیکی حیات انسان و موجودات دیگر را با خطر مواجه می کند، بیان داشت: آموزش، اطلاع رسانی و آگاه سازی در این خصوص می تواند موجب شود همه ما با استفاده از کیسه های پارچه ای و بادوام یا کیسه های تجزیه پذیر و همچنین تفکیک پسماندها از مبداء ، محیط زیست را در این کره خاکی به عنوان امانتی که به ما سپرده شده است برای آیندگان حفظ کنیم.

46

کد خبر 772481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =