ایرنا نوشت: وزیر کشور گفت:تبعیت نکردن از قانون نمی گذارد با منافع ملی جامعه همراهی کنیم. به این معنا که اگر با یک مسئولی مشکل داریم چوب لای چرخ او می گذاریم حتی اگر صدها نفر دیگر در این میان ضرر کنند. اینها به این خاطر است که آموزش ندیده ایم که منافع و قدرت ملی را ارحج بدانیم.

عبدالرضا رحمانی ‌فضلی روز جمعه در سومین روز گردهمایی مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور در مشهد افزود: محور و ثقل ما در این دوران باید در تغییرات باشد و نخستین مورد در حوزه تغییر نسل، این است که باید با تغییرات آنها همراه باشیم. صدا و سیما، منبرها، دانشگاهها، آموزش و پرورش باید تغییرات را مدنظر داشته باشند وگرنه نخواهیم توانست اثرگذار باشیم و لاجرم دیگران تاثیر خواهند گذاشت.

وزیر کشور گفت: با تغییر سبک زندگی هم روبرو هستیم. با برداشته شدن مرزها، سبک زندگی و سلیقه ها عوض شده است. این سبک زندگی هر روز به صورت جدیدی القا می‌ شود و قدرت مدیریت را می گیرد. بعضی افراد صحبتهایی را مطرح می‌کنند که حلال مشکل نیست. نمی‌ شود به زور کاری را انجام داد و اگر بخواهیم فشار ‌آوریم حتی اگر فرزند انسان باشد بعد از چند بار بالاخره در برابر ما مقاومت می‌ کند.

وی افزود: موضوع سوم در تغییر فناوری می باشد که اساس تغییرات جامعه است. هر روز و هر هفته شاهد یک انقلاب صنعتی و یک انقلاب در تکنولوژی هستیم.

رحمانی فضلی در ادامه همچنین گفت: هوای نفس، نفسانیات، فقدان همکاری و تبعیت نکردن از قانون نمی گذارد با منافع ملی جامعه همراهی کنیم. به این معنا که اگر با یک مسئولی مشکل داریم چوب لای چرخ او می گذاریم حتی اگر صدها نفر دیگر در این میان ضرر کنند. اینها به این خاطر است که آموزش ندیده ایم که منافع و قدرت ملی را ارحج بدانیم.

وی افزود: چهلمین سال انقلاب را باید تبدیل به امید کنیم. سازندگی و کارهای عمرانی بسیاری در این چهل سال انجام شده است. ارزش کارهای ثورت گرفته به این است که در تحریم و فشار پیشرفتها را صورت دادیم.

وزیر کشور ادامه داد: در مبارزات انقلاب اسلامی هیچکس فکر نمی‌ کرد که این انقلاب پیروز شود و یا معتقد بودند که کشورها و قدرتهای خارجی باید کمک کنند تا انقلاب به پیروزی برسد. تنها کسی که می ‌گفت انقلاب پیروز می‌شود امام خمینی(ره) بود که با تکیه بر باورهای اصیل و ناب دینی، واقعیتهای موجود سیاسی و درک درست از نیازها انقلاب را به پیروزی رساند.

وی گفت: رویارویی ما با غرب مربوط به اسلام ناب است. دعوای اصلی آنها با اسلام ناب و فقاهت مبتنی بر معرفت شناسی و درک حقایق است که انطباق 100 در صد با عقلانیت و دل دارد. اسلام طرفدار صلح و تعالی است و همه نیازهای بشری را می تواند جواب دهد.
رحمانی فضلی افزود: مقابله اصلی مکاتب مادی با اسلام مربوط به الان نیست. آنها خاطرات بدی از این موضوع دارند. اسلامی که از صحرای عربستان شروع شد در مدت کوتاهی توانست خود را به قلب اروپا برساند. اینها گسترش اسلام و علوم اسلامی و توفیقات اسلام را دیده اند و شناخت لازم از آن دارند.

وزیر کشور ادامه داد: اختلاف و مشکل دشمنان با ایران بخاطر ساخت جاده، کارخانه و چنین اموری نیست بلکه مشکل آنها با ما در این است که در عرصه های ممنوعه همچون فناوریهای مدرن وارد شده ایم و قدرت و نفوذ سیاسی ما در دنیا زیاد شده است. آنها می دانند که هیچ برنامه و طرحشان بدون حضور ایران در منطقه به نتیجه نمی رسد، آنها نمی توانند مسائل را تحمل کنند.
گردهمایی مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که چهارشنبه در مشهد آغاز شد امروز به کار خود پایان می دهد.

29216

کد خبر 772824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =