۰ نفر
۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به بازرسی های مداوم از کارگاه ها برای جلوگیری از انعقاد قراردادهای موقت تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین، علی ربیعی با اشاره به بخشنامه وزارت کار مبنی بر اینکه مشاغل مستمر نباید توسط کارفرمایان غیرمستمر شود، گفت: اما به دلیل اینکه میزان عرضه و تقاضای نیروی کار در بازار یکسان نیست، قراردادهای موقت در کارگاه های کوچک بیشتر رخ می دهد.

وی با تاکید بر اینکه مقابله با قراردادهای موقت و ۲۹ روزه با یک برنامه جامع امکان پذیر است، افزود: در این راستا باید بازرسی های کاری از کارگاه ها و محیط های کاری افزایش پیدا کند، ضمن اینکه بخشی از آیین نامه ها در این خصوص باید به نحوی اجرا شود که بتوان از قراردادهای سفید امضاء تا حد ممکن جلوگیری کرد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال بخشنامه وزارتخانه متبوع خود در خصوص ممنوعیت انعقاد قرارداد کار زیر یک سال با کارگران، تصریح کرد: متاسفانه بخشنامه جلوگیری از تغییر قراردادهای مشاغلی با ماهیت مستمر به غیر مستمر توسط  دیوان عدالت اداری لغو شده است که باید با اصلاح قوانین و تعیین ماهیت مشاغل مستمر و غیرمستمر از برداشت های این چنینی جلوگیری کرد.

 

35223

کد خبر 772886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام DE ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۷
    1 0
    مگر تمام ایران را میتوان بازرسی کرد؟؟ باید قانونی وضع بشود که کارفرما حق عقد قرارداد موقت حداقل کمتر ازیکسال نداشته باشد . وقتی هم که قرارداد به پایان میرسد مثل همه کشورهای متمدن که نفت و گاز هم ندارند حقوق بیکاری بگیرد . بهتر است این خبرهای خوش را برای خودتان نگهداریدکه کارگر از خوشحالی سکته نکند