احداث نیروگاه خورشیدی مختص مشترکین برق در لرستان

با برنامه ریزی ها و تدابیر اتخاذ شده و اطلاع رسانی کلی در سطح استان طی 6 ماهه گذشته به تعداد 61 مورد قرارداد احداث نیروگاه خورشیدی مختص مشترکین برق به میزان 1170 کیلو وات وبرای هر مشترک تا سقف ظرفیت 100 کیلو وات منعقد و تعیین شده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مهندس فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت توزیع در این خصوص اظهار داشت: استان لرستان به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار خوبی که دارد پتانسیل احداث نیروگاههای کوچک و بزرگ خورشیدی را داشته و بیش از 300 روز در سال دارای هوای آفتابی است.

مدیرعامل برق لرستان گفت: پیشرفت تکنولوژی و صنعت مستلزم احداث نیروگاههای تولید انرژی فراوانی است که با توجه به تجدید ناپذیر بودن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و نفت و گاز طبیعی و ... ، روی آوری به سمت تولید انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی به عنوان یک ضرورت در جوامع کاملأ محسوس بوده و اقدامات گسترده ای در این زمینه صورت گرفته است.

مهندس خودنیا پاک بودن انرژی خورشیدی، دردسترس بودن رایگان این انرژی، امن و بی خطر بودن آن و همچنین جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش مصرف سوخت های فسیلی را از مهمترین مزایای استفاده از پنل های خورشیدی دانست و ابراز داشت: استفاده از انرژی فتوولتائیک در همه ی مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاهی کاربرد دارد و چنانچه آحاد جامعه را به این سمت و سو سوق دهیم قطعأ جو کره ی زمین وضعیت بهتری به خود خواهد گرفت.

 

46

کد خبر 773328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =