۰ نفر
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳

اولین تور بافت گردی شبانه در شهرستان دزفول توسط فعالان گردشگری این شهرستان راه اندازی شد و دومین تور بافت گردی شبانه در آینده نزدیک برپا می شود.

الهام قاضی زاده از فعالان گردشگری شهرستان دزفول در این باره به خبرنگار خبرآنلاین گفت: در نظر داریم ذهن و ديدگاه مردم را نسبت به شايعات بافت قديم شهر عوض كنيم. اكثر مردم بر اين باور بودند كه بافت گردي در شب، كار خطرناك و امنيت ندارد ولي اين بدور از آداب و فرهنگ مردم شهر دزفول است. مردمي كه هميشه درهاي منزلشان به روي همه باز  بوده است.

قاضی زاده افزود: با مدیریت آقای یزدی در نظر گرفتیم با توجه به شرايط آب و هوايي گرمسيري منطقه، بهترين زمان براي تفريح و پر كردن اوقات فراغت مردم در شب است و از اين رو اجراي تور را در شب انتخاب كرديم كه مورد استقبال همه قرار گيرد.

وی توضیح داد: خيلي از بناهاي تاريخي هستند كه به دليل عدم توجه مردم و بازديد، صاحبان آنها بناها را به حال خود رها كردند و در حال تخريب هستند. از اين رو اگر اين محله ها و مكان ها مورد بازديد توريست ها و گردشگران قرار بگيرند، استفاده هاي متفاوتي مي توان از آنها كرد. مانند كافي شاپ، سفره خانه، رستوران، خانه بومگردي كه اين امر خود باعث ايجاد اشتغال و حفاظت از بناهاي تاريخي مي شود.  وقتي مسئولان ببينند كه اين مناطق مورد بازديد قرار مي گيرند رسيدگي به اين مناطق را نیز بيشتر مي كنند. رسيدگي از قبيل نظافت، روشنايي، نگهبان بافت براي جلوگيري از تخريب و آسيب و ...در كل اين حركت باعث جلوگيري از تخریب بافت قديم و رونق آن از لحاظ گردشگري و اشتغال زايي است.

 

46

 

کد خبر 773867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =