۰ نفر
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۶

ایرنا نوشت: مدیرعامل بزرگترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه گفت: برطرف کردن نیاز ایران در مرحله اول و در بلندمدت، صادرات به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه و پاکستان از مهم‌ترین اهداف احداث این کارخانه است.

 

میشل پیترشیا روز دوشنبه در آیین افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی پیام در البرز، افزود: سرمایه‌گذاری این پروژه از یک و نیم سال قبل آغاز شده بود که فاز اول آن احداث انبار و بسته‌بندی بود.

وی اضافه کرد:ساخت فاز دوم نیز که شامل تجهیزات اصلی آن بود نیز از یک زمین خاکی آغاز که امروز آماده اولین تولید خود هستیم.

پیترشیا با بیان اینکه احداث این کارخانه از بزرگ‌ترین دستاوردهای شرکت فاکوفارما طی 40 سال گذشته بوده، اظهار داشت: این پروژه با همکاری متخصصان ایرانی انجام‌شده که می‌تواند تبدیل به یک الگو و نمونه شود.

آیین بهره‌برداری از مرکز تولید کیسه خون با حضور مسئولین استانی و کشوری در منطقه ویژه اقتصادی پیام اجرا شده است.

بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون در خاورمیانه روز دوشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه با مشارکت کمپانی فرانسوی ماکوفارما و بخش خصوصی ایران با سرمایه 10 میلیون یورو و 500 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه توانایی تولید 10 میلیون کیسه خون در سال را دارد.

400 نفر از متخصصان ایرانی و 50 متخصص فرانسوی در این کارخانه مشغول به فعالیت خواهند شد.

این کارخانه با جدیدترین فناوری ، جزو مؤسسات برتر تولیدکننده کیسه خون در دنیا به شمار می‌رود.

 

5656

 

کد خبر 776784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =