توسعه اشتغال در روستاها می‌تواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و به‌ دنبال آن از ایجاد آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی جلوگیری کند

جعفر مرداني معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استاندار در کارگروه بانوان و خانواده استان چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: با دستور استاندار سند توسعه استان و شهرستان‌ها در حال تدوين است.

وي افزود: با توجه به جمعيت بيکار در چهارمحال و بختياري،بايد برنامه‌ريزي‌هاي لازم در حوزه اشتغال انجام شود.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري افزود: با توجه به اينکه همه مديران کل دستگاه‌هاي عضو کارگروه بانوان و خانواده دعوت بودند اما حضور آن‌ها در اين کارگروه را شاهد نيستيم، با توجه به عدم حضور مديران کل دستگاه‌هاي عضو کارگروه نمي‌توان براي زنان اشتغال ايجاد کرد.

مرداني با تاکيد بر اينکه در زمينه‌هايي همچون صنايع‌دستي، قالي‌بافي و... تسهيلات به زنان روستايي پرداخت مي‌شود، عنوان کرد: توسعه اشتغال در روستاها مي‌تواند از مهاجرت روستاييان به شهرها و به‌دنبال آن از ايجاد آسيب‌ها و بزه‌هاي اجتماعي جلوگيري کند.
وي خاطرنشان کرد: دوره‌هاي آموزشي بايد منطبق با طرح‌هايي باشد که از کشور به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي ابلاغ شده است.

در ادامه کارگروه بانوان و خانواده استان چهارمحال و بختياري پريسا ابراهيم‌پور اظهار کرد: آمار بيکاري در استان مطلوب نيست.
وي عنوان کرد: هم‌اکنون 45 هزار زن شاغل در چهارمحال و بختياري فعاليت مي‌کنند که تلاش مي‌شود اين تعداد نيروي شاغل تا پايان سال 97 افزايش پيدا کند.

46

کد خبر 777301

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =