امروز و فردا، فیلم‌های هالیوودی چون «غول پول»، «من ربات هستم» و «یاغی دشت» به همراه چند اثر سینمایی شناخته شده ایرانی از جمله «رنگ خدا»، «بید مجنون» و «بیست و یک روز بعد» از شبکه‌های سیما پخش می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در آخرین تعطیلات هفتگی اردیبهشت، شبکه‌های سیما، پخش 19 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن را تدارک دیده‌اند.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «پهپاد»، «لبخند ماهی‌ها»، «بید مجنون»، «من قهرمان نیستم»، «نابغه»، «من ربات هستم»، «رنگ خدا»، «طلا»، «جوجه تیغی‌ها»، «یاغی دشت»، «بازساری خاطرات»، «اصلاح داستان زندگی»، «لک لک‌ها»، «منشی فرمانروا»، «کلاه قرمزی و بچه ننه»، «گرگ‌ها و گوسفندها»، «اسپیریت»، «غول پول»، «بیست و یک روز بعد»، پنج‌شنبه و جمعه این هفته (27 و 28 اردیبهشت‌) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

در فهرست فیلم‌های آخر هفته، 9 فیلم خارجی، هفت فیلم سینمایی و تلویزیونی ایرانی و سه انیمیشن خارجی دیده می‎شوند.

همچنین در فیلم‌های خارجی این هفته، بازیگران سرشناسی چون جرج کلونی، ویل اسمیت، کوین اسپیسی و شان بین بازی می‌کنند.

«بید مجنون» و «رنگ خدا» دو فیلم به کارگردانی مجید مجیدی هستند که این هفته به ترتیب از شبکه‌های دو و سه روی آنتن می‌روند.

شبکه یک

- فیلم سینمایی «پهپاد» به کارگردانی جیسون بورک، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «نیل، یک خلبان پهپاد است که به‌صورت خصوصی و محرمانه برای سازمان سیا کار می‌کند و حتی خانواده‌اش از شغل او اطلاعی ندارند. او به تازگی پدرش را از دست داده و به همراه همسر و پسر نوجوانش در پی تدارک مراسم تدفین است. نیل تصمیم دارد قایقی را که پدرش برای او به ارث گذاشته است، بفروشد و از این رو یک تابلوی فروش در بیرون خانه نصب کرده است. روزی شخصی به نام امیر شریف به منزل او مراجعه کرده و به نیل می‌گوید که تابلوی فروش قایق را دیده و قصد خرید آن را دارد...»

شان بین، ماری مک کورماک و پاتریک سابونگی بازیگران این فیلم هستند.

شبکه دو

- فیلم تلویزیونی «لبخند ماهی‌ها» به کارگردانی سعید بصیری، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت ‌‌8 صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

فیلم با نقش‌آفرینی کامران تفتی و ایمان صفا داستان زندگی جوانی را به تصویر می‌کشد که به دلیل متارکه پدر و مادرش تنها شده است و زندگی‌اش دستخوش تغییرات شدید اجتماعی می‌شود.

- فیلم سینمایی «بید مجنون» به کارگردانی مجید مجیدی، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با هنرمندی پرویز پرستویی خواهیم دید: «مرد نابینایی که از ۸ سالگی بینایی خود را از دست داده‌ است امیدی می‌یابد برای دیدن دوباره رنگ‌ها و خطوط زندگی عادی! یوسف در تصور آنکه با یافتن بینایی خود، به خود حقیقی دست خواهد یافت و پس از آن خواهد توانست ارتباطی در خور خود با خدای خود برقرار نماید، با خدای خویش عهد می‌بندد که در صورت توان مجدد برای بینایی در راه خداوند زندگی کند و آن زندگی ساده و متمرکزی که داشته ‌است را با این امکان و فرصتی که مجدداً در اختیارش قرار خواهند داد، غنی‌تر سازد و رشد دهد. اما وقتی در شرایط واقعی قرار می‌گیرد و زرق و برق زندگی را مشاهده می‌کند همچون بید بر سر ایمان خویش می‌لرزد!

- فیلم تلویزیونی «من قهرمان نیستم» به کارگردانی محسن توکلی، جمعه  28 اردیبهشت‌ ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «در یکی از روستاها، پسرکی توانسته گله‌ گوسفندان را از چنگال گرگ نجات دهد. این موضوع باعث شده اسم پسرک به عنوان یک قهرمان در روزنامه‌های شهرستان چاپ شود. این موضوع در بین اهالی رستم آباد نیز پیچیده است. ول‌وله‌ای در بین بچه‌های روستا افتاده تا با انجام یک عمل قهرمانانه اسم‌شان در روزنامه‌ شهرستان به چاپ برسد! هم‌زمان با این موضوع پیدا شدنِ پیکرِ نیمه جانِ یکی از اهالی در کنار چاله‌ای کنده شده، شایعه‌ بودن گنج در روستا را در بین اهالی به وجود آورده است. داستان عمل قهرمانانه‌ بچه‌های روستا و یافتن گنج خیالی توسط بزرگترها درهم تنیده می‌شود. حسن، قهرمان اصلی قصه که کودکی بیش نیست، برای قهرمان شدن دست به کارهای مختلفی می‌زند. برّه‌اش را به صحرا می‌برد تا از دست گرگ‌ها نجاتش دهد...!

امیررضا محمدی، محمدعلی میلانلو، سجاد هنرمند و حسین عامل قناد بازیگران این فیلم هستند.

- فیلم سینمایی «نابغه» به کارگردانی مارک وب، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم در مورد مری، دختر بچه 7 ساله‌ای است که استعداد عجیبی در ریاضی دارد. مادر او نیز استعداد شگرفی در ریاضی داشت اما زود از دنیا رفت. مری با دایی‌اش فرانک زندگی می‌کند. کسی سراغ مری نمی‌آید تا  وقتی که متوجه می‌شوند او نابغه ریاضی است. مادربزرگ (اولین) او به سراغ مری می‌آید و می‌خواهد حضانت مری را به عهده بگیرد. اولین به دخترش فشار می‌آورده است تا مسئله خاصی از ریاضی را حل کند ولی با مرگ او حل این مسئله به فراموشی سپرده می‌شود. اولین، مری را نیز برای حل این مسئله می‌خواهد...!

- فیلم سینمایی «من ربات هستم» به کارگردانی الکس پرویاس، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی ویل اسمیت خواهیم دید: «دل اسپونر یک افسر پلیس است. در زمانه‌ای که کنترل همه وسایل در دست روبات‌ها است او اعتقادی به استفاده از روبات‌ها ندارد تا اینکه روبات‌ها سر به شورش می‌گذارند و درستی حرف دل اسپونر ثابت می‌شود! او شروع به مبارزه با روبات‌ها می‌کند ولی او نمی‌داند که...»

شبکه سه

- فیلم تلویزیونی «رنگ خدا» به کارگردانی مجید مجیدی، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت 10 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی حسین محجوب، محسن رمضانی و سلمه فیضی خواهید دید: «محمد رمضانی فرزند نابينای هاشم كه در مدرسه نابينايان تحصيل می‌كند برای گذراندن تعطيلات به خانه بازمی‌گردد. هاشم كه پس از مرگ همسر خود با مادرش زندگی می‌كند، تصميم به ازدواج مجدد می‌گيرد. او به همين منظور محمد را به كارگاه نجاری می‌فرستد. مادر هاشم كه به نشان اعتراض در مقابل اين اقدام خانه را ترك كرده بود به‌علت بيماری مجبور به بازگشت می‌شود و سرانجام در بستر بيماری از دنيا می‌رود....

- فیلم سینمایی «طلا» به کارگردانی توماس آرسلن، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت 24 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی نینا هوس و مارکو ماندیک آمده است: «در سال 1998 که تمام مردم در تلاش برای جستجوی طلا هستند؛ اميلي مير به گروه مهاجران آسمانی که به شمال برای جستجوی طلا سفر کردند ملحق می‌شود. او به همراه هفت جوينده طلا که از اتفاقاتی که قرار است برای آنها رخ بدهد هيچ اطلاعی ندارند. آنها بيابان‌ها و جنگل‌های کانادا را با سختی‌های زياد و درنهايت به قيمت از دست دادن جان چند تن از افرادشان سپری می‌کنند...»

- فیلم تلویزیونی «جوجه تیغی‌ها» به کارگردانی حسين تبريزی، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 10 روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود.

فیلم داستان زوجی را روايت می‌کند که در آستانه جدايی هستند. در شبی که قرار است آنها در يک مراسم عروسی شرکت کنند ماجراهايی برايشان رخ می‌دهد...

در این فیلم تلویزیونی سعید آقاخانی، نسرین مقانلو و هومن برق نورد نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شبکه چهار

- فیلم سینمایی «یاغی دشت» به کارگردانی دنی استرانگ، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم در مورد یکی از برجسته‌ترین نویسنده‌های قرن حاضر، دیوید سالینجر است. سالینجر جوان قبل از شهرت، به دختر یکی از نویسندگان بزرگ آن روزها علاقمند می‌شود. اما شروع جنگ و عدم چاپ داستان‌هایش بر زندگی او تاثیر منفی می‌گذارد و نامزدیش به‌هم می‌خورد. اما غلبه بر مشکلات جنگ و چاپ رمان بلندش، باعث شهرت افسانه‌ای او می‌شود...»

در این فیلم سینمایی کوین اسپیسی و نیکلاس هولت نقش‌آفرینی کرده‌اند.

- فیلم سینمایی «بازساری خاطرات» به کارگردانی مارک پلانسکی، جمعه 28 اردیبهشت‌ماه ساعت 21:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی پیتر دینکلیج و جولیا اورموند آمده است: «پروفسوری باهوش به نام گوردون دان، دستگاهی را اختراع کرده است که به وسیله‌ آن می‌توان خاطره‌ یک شخص را ضبط و سپس پخش کرد. اما پس از اینکه گوردون به طرز مرموزی به قتل می‌رسد، یکی از مشتریان او با کمک همسر وی تصمیم می‌گیرند به راز مرگ گوردون پی ببرند و برای این کار دستگاه ضبط حافظه و تمام دیسک‌های ضبط شده مشتریان او را می‌دزدند...»

شبکه پنج

- فیلم سینمایی «اصلاح داستان زندگی» به کارگردانی مارک لارنس، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت 13:30 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی هاگ گرنت، ویت بالدوین و ونسا وسچه خواهیم دید: «کیت مایکر، نویسنده‌ای هالیوودی است که سال‌ها پس از فیلمنامه «سرزمین گمشده» که موفق به دریافت جایزه اسکار نیز شده است، نتوانسته کار موفق دیگری عرضه کند و فیلمنامه‌هایش از سوی دیگر تهیه‌کنندگان مورد اقبال قرار نمی‌گیرد، به همین دلیل مدت‌هاست بیکار شده و وضعیت مالی نابسامانی دارد. کیت از الن یکی از افراد با نفوذ در هالیوود درخواست کمک می‌کند و آلن او را برای تدریس فیلمنامه‌نویسی در دانشگاه بیگتون پیشنهاد می‌دهد...»

- انیمیشن سینمایی «لک لک‌ها» به کارگردانی نیکولاس استالر، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 8:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: «یک لک لک پیر که رییس کارخانه درست کردن بچه است آنجا را  تعطیل کرده و به جای تحویل بچه به خانواده‌ها بسته‌های پستی را می‌رسانند که یک دختر و یک لک لک باعث از سر گرفته شدن کار کارخانه می‌شوند.

- فیلم سینمایی «منشی فرمانروا» به کارگردانی هان سانگ مون، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 13:30 از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «یون سئو مرد جوان و باسوادی است که قرار شده به‌عنوان منشی و تاریخ‌نویس فرمانروا استخدام شود. در آزمون ابتدایی او مورد توجه فرمانروا یجونگ قرار می‌گیرد و کارش را آغاز می‌کند. او همه جا به همراه فرمانروا می‌رود و حتی به نوعی باید مراقب جان فرمانروا نیز باشد زیرا در همین روزها اتفاقات عجیبی رخ داده و شایعات زیادی در شهر پیچیده است. ماموران مخفی فرمانروا به طرز عجیب و مشکوکی کشته می‌شوند و شایعه شده که یک ماهی غول پیکر به نام شبح‌ماهی در رودخانه به ماهیگیرها حمله کرده و آنها را می‌کشد. در بین مردم ترس و وحشت ایجاد شده اما...»

جای هانگ آن، هی ون کیم و سان یان لی بازیگران این فیلم هستند.

شبکه کودک

- فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» به کارگردانی ایرج طهماسب، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم با هنرمندی ایرج طهماسب خواهیم دید: «کلاه قرمزی در پارک جنگلی نوزادی تنها را پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد که از او مراقبت کند. شیطنت‌های پسر عمه‌زا باعث می‌شود تا خانه‌ آقای مجری آتش بگیرد. حالا آنها روی تپه‌ای زندگی می‌کنند و حتی دستشویی و آشپزخانه هم ندارند. کلاه قرمزی و پسرخاله همیشه وانمود می‌کنند که در کنار آقای مجری زندگی خوبی دارند و شاد هستند. یک روز کلاه قرمزی در حالی که با خدا درد و دل می‌کند ناگهان از روی صخره قِل می‌خورد و به کالسکه‌ نوزادی برخورد می‌کند...»

- انیمیشن سینمایی «گرگ‌ها و گوسفندها» به کارگردانی ماکسیم ولکو و اندری گلات، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 14 از شبکه کودک پخش خواهد شد.

خلاصه داستان انیمیشن از این قرار است که: «در یک سرزمین جادویی، در میان مراتع سبز و تپه‌ها نزدیک یک روستای کوچک، یک گله گوسفند بی‌خیال زندگی می‌کنند. اما هنگامی که سر و کله گروهی گرگ گرسنه پیدا می‌شود، زندگی راحت و بدون استرس آنها دچار مشکل می‌شود...»

شبکه امید

- انیمیشن سینمایی «اسپیریت» به کارگردانی کلی آزبری و لورنا کوک، پنج‌شنبه 27 اردیبهشت‌ ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «اسپیریت، کره‌اسب نری است که در دشت‌های بکر و دست‌نخورده‌ غرب به دنیا آمده و همراه با مادرش نزد گله‌ اسب‌های وحشی به این‌سو و آن‌سو می‌دود؛ تا اینکه یک شب سربازانی که در آن منطقه اردو زده‌اند، او را به قصد تبدیل کردن به اسبی برای سواره نظام اسیر می‌کنند؛ بنابراین اسپریت را در اردوگاهی محبوس می‌کنند و فرمانده‌ سواره نظام، تلاش می‌کند اراده‌ او را درهم بشکند. اسپیریت به کمک کریک، سرخ‌پوستی شجاع، می‌گریزد و هر دو به اردوگاه کوچک قبیله‌ لیتل کریک پناه می‌برند، اما اسب به زودی درمی‌یابد که در آن‌جا نیز به گونه‌ای دیگر اسیر شده است...»

شبکه افق

- فیلم سینمایی «غول پول» به کارگردانی جودی فاستر، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 10 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جرج کلونی و جک اوکانل خواهید دید: «شخصیتی تلویزیونی به نام لی گیتس که توسط یکی از بینندگان برنامه‌ تلویزیونی خود که تمام پولش را در طی برنامه مالی گیتس از دست داده بود، گروگان گرفته می‌شود...»

- فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» به کارگردانی سیدمحمدرضا خردمندان، جمعه 28 اردیبهشت‌ ساعت 19 از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم، ملودرامی اجتماعی از زندگی نوجوانی به نام مرتضی خواهیم دید که در راه تحقق آرزوی ناکام پدرش، با چالش بسیاری روبرو می‌شود.

ساره بیات و جلال فاطمی در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده‌اند.

5757

کد خبر 777497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام DE ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
  5 6
  چرا صدا و سيما فيلمهاي امريكايي نشان مي دهد؟ اول مرگ بر امريكا بعد ولي فيلم امريكايي ؟ فيلم امريكايي را ضد انقلابين يعني ملت در ماهواره مي بينند براي همين صدا و سيما فقط بايد از نظام دفاع كند نه فيلمهاي دشمن نظام را نشان بدهد.
  • بی نام A1 ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
   5 0
   جناب بی نام ما تو قرن ۲۱ هستیم یا قرن حجر؟؟