ایرنا نوشت: دولت عربستان اعلام کرد: با هماهنگی وزارت خزانه داری آمریکا هشت نفر از اعضای جنبش حزب الله لبنان و 2 شرکت مرتبط با آن را مشمول تحریم های «مرکز هدف گیری تامین مالی تروریسم» قرار داده است .

مرکز هدف گیری تامین مالی تروریسم 31 اردیبهشت ماه سال 96 از سوی آمریکا و عربستان سعودی راه اندازی شد و سپس 5 کشور دیگر شورای همکاری خلیج فارس شامل؛ امارات، کویت، عمان، قطر و بحرین هم به آن پیوستند.

این پنج کشور به تبعیت از عربستان، فهرست تحریمی امروز وزارت خزانه داری آمریکا را مورد تحریم قرار دادند.

خبرگزاری دولتی عربستان ( واس) بامداد پنجشنبه گزارش داد: افرادی که مشمول تحریم شده اند شامل : سیدحسن نصرالله رهبر، شیخ نعیم قاسم معاون، محمد یزبک از مسئولین اصلی، حسین خلیل مشاور سیاسی نصرالله و ابراهیم امین السید، رییس شورای سیاسی حزب الله به عنوان پنج نفر از اعضای اصلی حزب و 3 تن دیگر شامل طلال حمیه ، رییس سازمان امنیت خارجی، علی یوسف شراره، حسن دهقان ابراهیمی به همراه 2 شرکت سبکترم 'الطیف' و شرکت تجارتی 'ماهر' هستند که در ارتباط دایمی با فعالیت های حزب الله قرار دارند.

این بیانیه مدعی شده است :علی یوسف شراره عضو حزب الله و از حامیان مالی آن است که از طریق مجموعه سبکترم با روش سرمایه گذاری به حزب الله کمک می رساند. مجموعه سبکترم در بیروت قرار دارد و در زمینه ارتباطات و صادرات و واردات فعالیت می کند.
بر اساس ادعای دولت سعودی، حسن دهقان ابراهیمی که دارای تابعیت ایرانی است و با یکی از مقامات ارشد سپاه پاسداران ایران هم نسبت دارد ، انتقال اموال حزب الله را از طریق شرکت تجاری ماهر تسهیل می کند. این شرکت فعالیت هایی همچون تامین مالی حزب الله دارد.

در بخشی از این اطلاعیه ادعا شده است :حزب الله یک سازمان تروریستی بین المللی است و هیچ فرقی بین بخش نظامی و سیاسی آن وجود ندارد . حزب الله و حامی آن موجب افزایش رنج انسان ها در سوریه ، خشونت درعراق و یمن شده و با قرار دادن لبنان در معرض خطر در صدد بی ثبات کردن خاورمیانه هستند.

این گزارش می افزاید : تمام این افراد تحت مجازات قانون مبارزه با تروریسم وتامین مالی تروریسم در عربستان سعودی قرار می گیرند که بر اساس آن شرایط سختی برای افتتاح یا نگهداری حساب های بانکی آنها در عربستان یا سایر موسسات مالی خارجی اعمال می شود.

5252

کد خبر 777541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =